Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Люди, сильніші за страх

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Люди, сильніші за страх

Марія Гайдай

У північноіталійському місті Варезе відбулася презентація відеопроекту української трудової імміґантки Марії Гайдай під назвою «Сильніше від страху».
— Як народився задум створити фільм?
— «Спочатку було слово». Цей фільм — результат багаторічних спостережень за життям імміґрантів в Італії й особистого досвіду, що два роки тому уже втілилося у книжку «Італійський період», а тепер діапазон висвітлення теми розширився. У фільмі переплітаються розповіді шістнадцяти учасників відеопроекту, які походять із різних країн світу: Сальвадору, Перу, Марокко, Берегу Слонової Кістки, Домініканської Республіки, Албанії, Румунії, України, а також Італії, бо йдеться не лише про імміґрацію, а й про фах домашніх асистентів, доглядальниць, що набуває все більшого визнання як професія від часу створення закону та національного контракту на роботу у цій сфері.
— Як вдалося об’єднати цих людей у один проект?
— Я давно займаюся волонтерством, разом із колегами делегую свій час Acli — християнській асоціації італійських працівників. На базі цієї асоціації існує наша Acli Colf, що об’єднує домашніх асистентів, доглядальниць. У цій сфері здебільшого працюють імміґранти, але все частіше до нас долучаються й італійці.
Асоціація надає юридичну, психологічну, медичну, інформативну підтримку особам, які її потребують, а також організовує навчальні курси, «круглі столи», розважальні заходи, туристичні поїздки. За сприяння Acli народилося чимало ініціатив, там знайшла підтримку та належну технічну базу й моя ідея щодо створення фільму, презентація якого відбулася в межах святкування 70-ї річниці від дня заснування Acli.
— Що має на меті відеопроект «Сильніше від страху»?
— Відеопроект неформально ілюструє те, як бажання змінити своє життя, реалізувати заповітні мрії й адаптувати власні задуми до реалій сьогодення, змітають усі перешкоди й перемагають страх перед невідомим. У фільмі намагаюся розповісти про те, що імміґранти не є загрозою для суспільства, вони докладають чимало зусиль, аби інтегруватися, чесно виконуючи нелегку та корисну для суспільства роботу. Кожна з імміґрантських історій вартує окремого фільму, але довелося обмежитися коротким часом. Планую використати шестигодинний відзнятий матеріал і змонтувати ще одну серію проекту.
Розмовляла Леся Олендій, «Українська газета»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply