Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Леґенда на новий лад. Український мультфільм «Микита Кожум’яка» зацікавив американців

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Леґенда на новий лад. Український мультфільм «Микита Кожум’яка» зацікавив американців

Перший український повнометражний мультфільм у 3D-форматі «Микита Ко­жум’яка» зацікавив кінодистриб’юторів зі США, Німеччини та Іспанії.

Про це розповів продюсер анімаційної стрічки Дмитро Бєлінський, що представляв роботу на кіноринку під час Каннського кінофестивалю: «Ми зараз на стадії перемовин. Вони вивчають наш проект, ми приглядаємося до них. Проект настільки сподобався американцям, що вони запропонували співфінансувати продовження фільму — «Микиту Кожум’яку — 2» — і взяти його в прокат».

За основу мультфільму автори взяли класичний сюжет народної леґенди. «Після консультацій із дитячими психологами головним героєм вирішили зробити не самого могутнього богатиря Кирила Кожум’яку, а його сина, — каже п. Бєлінський. — Бо малеча зможе його легше порівнювати із собою. Це — авторська інтерпретація леґенди молодого письменника Антона Сіяніки. Єдина зброя нашого Микити — добро. Він не успадкував батьківської сили, але має велике й добре серце. Він сприймає світ таким, яким той є. Не ділить його на гарне і погане».

Також у фільмі є подруга Микити — Іва — чарівна, трохи примхлива й самотня принцеса підводного царства, курча-мудрець Ко-Ко, задерикувате жабеня Рисик. «Микита Кожум’яка» — це сімейне фентезі зі щасливим кінцем, наближене до формату мюзиклу. Спеціально для нього було написано сім пісень. Автори планують, що їх заспівають зірки української сцени. Головний саундтрек уже виконала співачка Злата Огневич.

Дехто може називати стрічку рімейком на російські мультфільми про епічних героїв, як-от «Альоша Попович». Але автори запевняють, що «Микита Кожум’яка» абсолютно відрізнятиметься від російських мультфільмів богатирського циклу. За глибиною й масштабністю його, швидше, можна зрівняти з «Гаррі Поттером».

Зараз, за словами Дмитра Бєлінського, фільм перебуває на стадії отримання фінальної картинки: «Збираємося закінчити стрічку до грудня цього року. Роботу почали ще 2007-го. Спеціалістів збирали по всій країні. Найбільші труднощі виникають якраз не з відсутністю технічної бази, а з тим, що не маємо достатньо спеціалістів, які зможуть працювати в 3D-технології. Доводиться в процесі роботи самим перенавчати аніматорів і готувати собі спеціалістів». Бюджет картини — понад 3,5 млн USD.

До слова, хоча сам фільм ще чекає на свій вихід на екрани, його творці вже випустили «Микиту» в книжковому форматі.

Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply