Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Кіношники України, Франції й Італії вперше об’єднаються

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Кіношники України, Франції й Італії вперше об’єднаються
На презентації проекту

На презентації проекту

Державна агенція України з питань кіно оголосила про початок виробництва кінофільму Easy — першої українсько-італійської копродукції. Українсько-італійською комедією Easy, зйомки якої розпочнуться цієї зими, Держкіно повертається до запуску нових проектів виробництва та розповсюдження національних і копродукційних фільмів. На цьому наголосив Пилип Іллєнко, голова Державної агенції України з питань кіно.
«Цей проект для нас є значущим через те, що це — перша українсько-італійська копродукція, і для нас дуже важливо працювати разом із італійськими колегами, бо Італія — велика кінематографічна країна. Цим проектом Держкіно повертається до запуску повнометражних ігрових фільмів і взагалі до виробництва та розповсюдження національних і копродукційних фільмів. Так сталося, що першим проектом, з яким можемо підписати договір, буде проект Easy», — наголосив п. Іллєнко.
Він також нагадав, що востаннє контракт на отримання державної фінансової підтримки виробництва фільмів був підписаний ще на початку зими 2014-го, тобто фактично два роки Україна не мала можливості запускати нові стрічки. «У вересні відбулися дуже важливі для нас рішення, які збільшили бюджет державної підтримки кіновиробництва та розповсюдження фільмів на 100 млн грн. Тобто зараз він складає 164 млн грн. І таким чином у нас є кошти і відповідні можливості підтримувати не тільки цей проект, а багато інших», — сказав голова Держкіно.
Easy — це комедія, що розповідає про пригоди в українських Карпатах депресивного 40-річного італійця Ісідоро — колишнього красеня й успішного пілота «Формули-3», котрий опустився на самісіньке дно відчаю і, не в змозі вкоротити собі віку, змушений підкоритися своєму братові, єдиному, хто підтримує в ньому іскру життя. Тепер він виконує його завдання — везе з Італії у високогірне карпатське село труну з тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина.
Також у Києві розпочалися зйомки повнометражного фільму «Поліна» франко-бельгійського режисера Оліаса Барко. Оператором фільму став Тьєррі Арбогаст, багаторічний співавтор Люка Бессона. В історії українського кіно — це перша масштабна міжнародна копродукція в жанрі сімейного фентезі.
«Поліна» — історія маленької дівчинки, котра здійснює подорож по той бік кіноекрана, де живуть казкові герої і ховаються страшні таємниці. Головну роль виконує 11-річна українка Поліна Печененко. Також, у фільмі задіяний міжнародний акторський склад, в т. ч. європейські й українські зірки, котрі будуть заявлені пізніше.
Оліас Барко є володарем «Тижня критики» Каннського міжнародного кінофестивалю — приз за короткометражний фільм Poubelles (1994), а його повнометражний фільм Kill Me, Please (2010) отримав більше десяти фестивальних нагород, в т. ч. й приз Одеського міжнародного кінофестивалю. Оператор фільму Тьєррі Арбогаст працював із такими режисерами, як Браян де Пальма, Матьє Кассовіц і Емір Кустуриця. Але найбільше він відомий своєю постійною співпрацею з Люком Бессоном, для котрого зняв його головні фільми — «Леон» (1994), «П’ятий елемент» (1997), «Люсі» (2014) й інші.
Виробництво фільму є копродукцією між Україною, Бельгією та Францією. Серед продюсерів — творці успішних «Племені» (Денис Іванов) та «Незламної» (Єгор Олесов). Світова прем’єра стрічки «Поліна» запланована на 2016 рік.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply