Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Кіно — інструмент інформаційної війни

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Кіно — інструмент інформаційної війни
Близько 20 громадських активістів у супроводі телекамер прорвалося до зали засідань Нацради з плакатом «Ні телевізійній окупації»

Близько 20 громадських активістів у супроводі телекамер прорвалося до зали засідань Нацради з плакатом «Ні телевізійній окупації»

У зв`язку із ситуацію, що склалася внаслідок військової агресії з боку Російської Федерації, Державна агенція з питань кіно України запровадило особливі вимоги для прокату в країні російських стрічок. Відповідний наказ було видано з метою «протидії інформаційній агресії іноземних держав, можливому негативному інформаційно-психологічному впливу, посилення контролю за дотриманням законодавства з питань інформаційно-психологічної безпеки, з урахуванням соціально-політичної ситуації в країні».

Переглядати кожен фільм!
Держкіно зобов’язало Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів до обов’язкового перегляду всіх фільмів виробництва РФ щодо їх відповідності українському законодавству. Державна агенція з питань кіно акцентує на тому, що таке рішення було ухвалене з огляду на ситуацію, що склалася через інтервенцію в Україну Російської Федерації.
Тож відтепер при оформлені державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування для кінотеатрального показу для всієї російської кінопродукції комісія зобов’язана переглядати кожен фільм і визначати, чи не містить він антиукраїнської пропаганди.
Держкіно вважає, що такі заходи убезпечать від інформаційної агресії іноземних держав, можливого негативного інформаційно-психологічного впливу та посилять контроль за дотриманням законодавства з питань інформаційно-психологічної безпеки, з урахуванням соціально-політичного становища в країні.

До українського екрану – зась!
Потреба в такому рішенні стала особливо гострою у зв`язку із з заявками на отримання прокатного посвідчення на стрічки російського виробництва, нещодавно поданих у Держкіно. Це — фільм “Біла гвардія” (виробник «Кінокомпанія Нон-стоп Продакшн», режисер Снєжкін) і фільм “Піддубний” (виробник «Студія ТРІТЕ», режисер Орлов).
Більшістю голосів експертів, які переглянули “Білу гвардію”, цей фільм було визнано як такий, що “демонструє зневагу до української мови, народу та державності”. А у картині “Піддубний”, присвяченій відомому професійному борцю, уродженцю України, на думку експертів, “спотворені окремі факти і переписані на користь Росії. Варто зауважити, що зокрема у фільмі “Піддубний” українського спортсмена, уродженця міста Золотоноші на Полтавщині показано як російського.
«В умовах інформаційної війни та з огляду на захист національних інтересів в інформаційно-культурному просторі було ухвалено рішення про невидачу цим фільмам прокатних посвідчень», – повідомили в Мінкульті. Отож, станом на 28 липня, ці фільми не отримали прокатного посвідчення й, цілком можливо, так і не отримають, уточнили в Держкіно.

Діячі культури не мовчать
Прикметно, що такої думки дотримуються не тільки українські діячі культури. Так, редактор відділу культури журналу “Огонёк” Андрій Архангельський написав: “Антиамериканізм і антизахідництво в цій картині – теж класичні: і чергові сто п’ятдесят свідчень придумані саме для того, щоби довести просту думку: якою брехливою є Європа, якою продажною Америка, якою невинною і чистою є російська душа та що вони ніколи не зійдуться”.
При цьому частина російських діячів культури та мистецтва підтримує Україну. Російський актор театру і кіно Олег Басілашвілі засудив дії терористів та російського керівництва на південному сході України й закликав росіян звернутися до внутрішніх справ, а не захоплювати чужі території.
А Михайло Жванецький, Юрій Шевчук і Андрій Макаревич, назвавши українців сильною нацією, яка змогла повалити владу знахабнілих злочинців, просять Росію не розпалювати війни.
Своєю чергою, відомий театральний режисер, народний артист України й Росії Роман Віктюк зазначив, що жителям східних областей України потрібно вимкнути російське телебачення та спробувати розібратися в собі.

Особлива увага – телевізійному контенту
Що ж до українського телебачення, то Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до керівників медіагруп і телеканалів із закликом відмовитися від трансляції фільмів і серіалів, що формують позитивний імідж військових, силовиків і спецпризначенців Російської Федерації.
У цей складний для України час, коли на сході країни відбуваються військові дії й Росія веде агресивну інформаційну війну, члени Нацради просять до керівників медіа-груп і телеканалів «із підвищеною увагою ставитися до програмного контенту».
«Ми розуміємо бізнес-процеси телевізійної галузі й те, що такі дії можуть спричинити зменшення обсягу реклами в ефірі. Проте все ж таки вважаємо необхідним збільшити в ефірі частку національного кіно- і телевізійного продукту з метою сприяння національній єдності, – ідеться в документі.  – Національна рада закликає діяти патріотично. Об’єднатись і докласти всіх зусиль заради перемоги в інформаційній війні!»
Нагадаємо, що 31 липня засідання Нацради було перерване громадськими активістами, які пікетували регуляторний орган із вимогою припинити трансляцію в Україні російських серіалів. Члени Нацради у відповідь заявили, що не можуть втручатися в контент мовників, але звернуться до них із відповідним закликом.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply