Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

«Кіборгів» показали в Абу-Дабі та Баку

Автор:

|

Жовтень 30, 2021

|

Рубрика:

«Кіборгів» показали в Абу-Дабі та Баку
Сцена зі стрічки «Кіборги»

Одразу в двох країнах, як віддалені одна від одної, показали фільм про Українських захисників Донецького летовища. Українська громада та Посольство України в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) організували його показ на великому екрані в Абу-Дабі. На початку заходу до присутніх із вітальним словом звернувся Андрій Козлов, тимчасовий повірений у справах України в ОАЕ. Він нагадав про зусилля, яких доклали українці для захисту своєї держави, її незалежності, територіальної цілісності та суверенітету. Дипломат наголосив, що захисники та захисниці України заслужено мають високу повагу і підтримку суспільства, адже тримають на своїх плечах мирне небо для кожного українця.
Після перегляду фільму відбулося спілкування української громади у форматі запитання/відповіді з Олександром Галкіним, аташе з питань оборони при Посольстві України в ОАЕ, та Костянтином Борисовським, військовим аташе при Посольстві України в ОАЕ, які розказали про реальний досвід участі в російсько-українській війні та теперішню ситуацію на лінії зіткнення. «За цікавою розмовою годинне спілкування пройшло як мить, і присутні стоячи оплесками вітали українських захисників», — ідеться в повідомленні українського дипломатичного представництва.
Крім цього, присутні оглянули фотопроєкт «Сьогодення захисників», де на світлинах, зроблених самими захисниками та захисницями, показані будні на фронті. Посольство подякувало українській громаді за спільну організацію чудового івенту й активну участь у ньому.
Стрічку показали й у новоствореному Українському центрі в Баку, який має стати осередком активності української діаспори в Азербайджані. «Після урочистого відкриття Український центр активно долучився до реалізації спільних проєктів із українською громадою Азербайджану. Новостворена установа гостила учасників Ukrainian Speaking Club — ініціативи, яка об’єднує охочих спілкуватися рідною українською мовою», — йдеться в повідомленні діаспори в цій країні.
Що ж, відтепер українці Баку мають справжній дім, у якому можуть зустрічатися, спілкуватися, реалізовувати спільні проєкти, а у разі необхідності — отримати допомогу чи консультацію, просто відчути частинку України у самому серці азербайджанської столиці. «Важливою частиною недільної програми зустрічі членів клубу став перегляд леґендарної для кожного українця стрічки «Кіборги», яка розповідає про боротьбу українських бійців за Донецький аеропорт восени 2014 року. У центрі кіносюжету — героїчне протистояння українських військових, які впродовж 242 днів чинили опір російським інтервентам, і за свою незламність і хоробрість стали відомими у всьому світі як «кіборги», — повідомили українські дипломати та подякувало Мехралі Гасимову та Рустаму Кулієву за допомогу в організації показу.
Як повідомляв «Міст», фільм «Кіборги» ставить рекорди.

Євген Клен

About Author

Meest-Online