Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Італієць пливе по річці на труні українського заробітчанина

Автор:

|

Січень 19, 2017

|

Рубрика:

Італієць пливе по річці на труні українського заробітчанина

Ізі

На українські екрани незабаром вийде чорна комедія «Ізі». Вона стала першим в історії спільним проектом України й Італії. Назва «Ізі» — це скорочення від імені головного героя Ісідоро. Фільм розповідає про 40-річного італійця-невдаху. Чоловік у депресії. Намагався накласти на себе руки. Живе з мамою. З кар’єрою гонщика «Формули-1» розпрощався, бо заснув на перегонах. Його брат Філо доручає йому перевезти тіло загиблого українського заробітчанина Тараса в карпатське село. Однак на кордоні його ніхто не зустрічає. Ісідоро вирішує самотужки шукати в Україні родичів маляра. Під час подорожі ганяє на катафалку, змагаючись на українських дорогах із випадковим «мерседесом». Плаває по річці на труні та тікає від наших поліціянтів у вікно туалету.
«Цей фільм про людину, яка загубила себе. Постійно перебуває у стресовій ситуації. В Україні він проходить низку випробувань, які пов’язані з його внутрішнім світом. Спілкуючись із Тарасом, а по суті — з труною, він знаходить сенс власного життя. Тут порушена тема трудової еміґрації. Але фільм — не про українців в Італії. А італійця в Україні», — поділився продюсер Олег Щербина.
У чорновому сценарії йшлося про венеційця, котрий везе труну заробітчанина на Балкани. Та після поїздки сценариста на Закарпаття і в Карпати, він змінив місце дії на Україну. Із 2013 року фільм перебував під загрозою через українську сторону. У листопаді 2015-го проблему вдалося вирішити і Держкіно надало гроші. Бюджет фільму становить 1,2 млн EUR, із яких 58 % — внесок української сторони, а 42 % — Італії.
Маму головного героя зіграла італійська акторка Орнелла Муті. А священика, котрий через кохання зняв із себе рясу, — український актор Остап Ступка. Зйомки пройшли в Італії, Угорщині й Україні. Стрічку представили на Зимовому кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю 2016-го.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply