Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Історія, яку хочеться побачити. Автори українсько-нігерійського фільму обіцяють, що цікаво буде всім

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Історія,  яку хочеться побачити. Автори українсько-нігерійського фільму обіцяють, що цікаво буде всім

Нещодавно в Україні завершилися зйомки стрічки «Легка, як пі­р’їн­ка», що розпочалися в червні 2011 року. Режисером і виконавцем головної ролі виступає українець Андрій Рожен, а його брат Пилип — виконавчим продюсером. Андрій і Пилип Рожени, члени Національної спілки кінематографістів України, є авторами 119 музичних відеокліпів, 32 рекламних роликів і двох документальних фільмів.

Медичка чи співачка?

Задум цього доволі несподіваного для української кінематографії фільму належить кіноінвестиційній компанії Highlight Pictures, що має відповідну практику з повнометражними проектами «Закохані в Київ» і «Синевир».

У центрі сюжету картини — історія кохання українського скінгеда й африканської дівчини, яка вирішила покинути навчання в Київському медуніверситеті, куди її відправили батьки, заради кар’єри співачки. Головну жіночу роль виконує нігерійська кінозірка Омані Оболі.

За зізнанням самих авторів картини, її ідею частково запозичено з американського фільму режисера Тоні Кея «Американська історія Х»/American History X (1998), що зачіпає сучасні расові проблеми в Сполучених Штатах Америки. Ориґінальна назва майбутньої стрічки — Easy as a plumelet, мова діалогів — також англійська.

Трошки про грошики

Бюджет проекту склав 400 тисяч USD. Коли ініціатор фільму «Легка, як пір’їнка» українець Ігор Марон приїхав до Нігерії, він був упевнений, що кошторис картини не перевищуватиме 25 тис. USD. Напевно, орієнтиром йому слугувала інтернет-інформація про 15 тис. USD як середній бюджет нігерійського фільму. Остін Ебока, один із найвідоміших нігерійських акторів, який брав участь у зйомках фільму «Легка, як пір’їнка», відкрив йому очі на реальний стан речей. Часи змінилися, і тепер середній бюджет коливається в межах 70—75 тис. USD. 2009 року в Лос-Анджелесі знімався нігерійсько-американський фільм Ije, у якому тільки виконавиця головної ролі отримала 35 тиc. USD гонорару (у цілому стрічка коштувала 2,5 млн USD). Із копродукціями, загалом, справи дуже добрі, малих бюджетів у цьому випадку не передбачається. Наприклад, нігерійсько-британські стрічки 2006-го «Дивовижна легкість» режисера Джета Амата та «Спадок» Томаса Ікімі мали бюджети, відповідно, Ј400 тис. і Ј500 тис. На жаль, цих фільмів і вдень зі свічкою не знайдеш. А ось стрічки з відвертою треш-якістю — будь ласка, дивись на YouTube. «Але такі режисери, як Стівен Спілберґ, не викладатимуть свох робіт у мережі, чи не так? — доречно запитує Ебока. — Коли Андрій закінчить фільм, ми його теж не оприлюднюватимемо в Інтернеті. На противагу тисячам інших режисерів із ручними камерами і своїм «продуктом».

Що потрібно Нігерії?

Раніше головною забороненою для нігерійського кіно темою була оголена натура. «Тепер, — каже Остін Ебока, — у Нігерії знімають усе, що захочете. Зараз уся Африка стала відкритішою, так би мовити, більш інтернаціональною. Нині у фільмах і цілуються, і кохаються, і нікому немає до цього діла. Це вже — не табу. І заборони на такі сцени немає. Окрім, звичайно, для дітей».

Власне, відсутність централізованої заборони на якісь теми чи навіть фільми підтверджує й список країн, де цензура в кіно є й стоїть на повен зріст, — у ньому взагалі немає Нігерії. Натомість у цій державі наявні соціальні проблеми, пов’язані або з неможливістю їздити до інших країн чи навіть інших районів самої Нігерії, або з традиціями та сімейними цінностями. Наприклад, патріархальна система виховання й життя в нігерійському суспільстві накладає стереотип на поведінку, змушуючи дітей танцювати під дудку батьків. А люди прагнуть нового, іншого, цікавого.

Ставка — на реальність

Фільм «Легка, як пір’їн­ка», у якому знімається Остін, поєднує ці дві «проблеми». «Тому це — історія, яку хочеться побачити, бо вона близька нігерійцям. Це — оповідь про дівчину-нігерійку, яка живе в Україні й бере участь у пісенному шоу…» — розповідає Остін Ебока.

Якраз в останній знімальний день на майданчику й було відтворено атмосферу міжнародного пісенного шоу, у ролі акторів-учасників якого виступили українські співаки й виконали англомовні пісні з власного репертуару. Спеціально для саундтреку стрічки нову пісню записала українська чорношкіра співачка Гайтана. На знімальний майданчик також було запрошено футболіста київського «Динамо» Айїлу Юссуфа, що є вихідцем із Нігерії.

«Коли зняли стрічку «Останній король Шотландії» про події в Уганді, нашим глядачам було дуже цікаво. Гадаю, їм так само буде цікаво подивитися через кіно на Україну. Цей інтерес і є бізнесовою зачіпкою, і ми на неї робимо найбільші ставки… Ось про що мистецтво — про реальність», — зауважив актор Остін Ебока.

Стосовно ж нігерійської кіноіндустрії, то вона, за тією ж інформацією, за обсягами виробництва є третьою у світі після американської й індійської.

А прокат музичної мелодрами «Легка, як пір’їнка» планується на початок 2012 року.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply