Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Гофман відмовився від екранізації «Чорного Ворона»

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Польський режисер Єжи Гофман прилетів із Варшави до Києва на кінофестиваль «Молодість», який стартував 22 жовт­ня. Журналісти запитали в пана Гофмана, наскільки правдиві чутки про те, що Віктор Ющенко, третій президент України, хоче запропонувати режисеру екранізувати скандальний роман українського письменника Василя Шкляра «Чорний Ворон». Єжи Гофман відповів, що йому справді робили таку пропозицію та прислали книгу для прочитання. Проте реакція режисера на роман була дуже жорсткою: «Мені дуже не сподобалася книга. Я відмовився знімати за нею фільм».

Раніше пан Шкляр заявив, що Віктор Ющенко пообіцяв залучити до екранізації «Чорного Ворона» голівудського актора й режисера Мела Ґібсона. «Хоча я думаю, що світ не зійшовся на ньому клином і є ще дуже багато серйозних режисерів світового масштабу», — зауважив письменник.

Роман «Залишенець» («Чорний Ворон») відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х рр. Головний герой роману — холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон — воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Нині в Україні оголошено збір коштів для створення національного блокбастера «Чорний Ворон». Про це повідом­ляли представники оргкомітету з підготовки та зйомок фільму: Василь Шкляр, автор роману; Сергій Тримбач, голова Національної спілки кінематографістів; Михайло Слабошпицький і Микола Кульчицький, продюсери фільму; Валерій Нечипоренко, письменник, й Олесь Доній, народний депутат України. У квітні ц. р. панові Шкляру, який відмовився отримати Національну премію імені Т. Шевченка з рук Віктора Януковича, уперше в історії України вручили народну Шевченківську премію. Її вручення відбулося в Холодному Яру на Черкащині, біля пам’ятника на місці останнього бою отамана Василя Чучупаки. Меценати й прості громадяни України зібрали понад 255 тис. грн.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply