Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Харків’янин створює спецефекти до голівудських фільмів

Автор:

|

Липень 06, 2017

|

Рубрика:

Харків’янин створює спецефекти до голівудських фільмів

Руслан Борисов родом із Харкова, зараз працює в компанії Moving Picture Company, яка створює спецефекти для голівудських фільмів. Для кожного проекту він добирає команду людей, керує процесом роботи і потім презентує ідеї режисерам і продюсерам. З-поміж фільмів, над якими працював, — «Ілюзія обману», «Термінатор: генезис», «Красуня та Чудовисько», «Люди ікс: Апокаліпсис», «Привид в обладунках» та інші.
Руслан Борисов розповів, як знімають фільми в Голівуді й як створюються спецефекти до них.
«Ілюзія обману» — один із тих випадків, коли фільм не планували дуже масштабним за спецефектами. У Голівуді постійно проводять попередні покази фільмів. І під час цих попередніх показів можуть збільшити бюджет фільму, додати або прибрати актора. На перший закритий передпоказ «Ілюзію обману» прийшов продюсер, подивився фільм і сказав: «О’кей, даю ще 50 мільйонів». У результаті фільм виявився дуже крутим.
У фільмі була сцена, коли головна героїня потрапила в акваріум із піраньями. Українець був тим, хто вигадував, як ті піраньї виглядатимуть, як вони будуть навколо дівчини плавати. Їх малювали близько двох місяців.
Постійно доводиться шукати нові візуальні ідеї, які сподобаються режисерові. Особливо складно — переконати, що це годиться. Технічно можна зробити зараз усе, що завгодно, але це може не сподобатися режисерові. Тоді доводиться переробляти.
На створення п’ятихвилинного ролика часом може піти близько року. Це час з моменту малювання художником концепту до готових спецефектів. Наприклад, для фільму «Привид в обладунках» створили більше тисячі кадрів. Для окремих сцен фільму створювалася 3D-модель Скарлетт Йогансон. Загалом над «Привидом в обладунках» працювали майже десять місяців.
Кожен голівудський режисер просить: «Зробіть так, аби цього не було більше ніде. Хочу монстрів найкрутіших, найстрашніших». І команді Руслана Борисова це вдається. Кожен фільм має чимось вирізнятися. Щоб це не було схоже ні на що інше. У цьому й полягає професіоналізм.
Проблема всіх створених комп’ютерних істот — те, що у них немає дрібної моторики. Потрібно окремо анімувати кожен елемент: ніс, вуха… Усі ці дрібні деталі, які показують, що вони живі, а не «картинні». Величезну частину часу фахівці проводять у міні-кінотеатрах, нескінченно переглядаючи один і той же кадр. Намагаються все зробити максимально реалістичним, аби в результаті вийшло ідеально.
Західна манера роботи над фільмами відрізняється тим, що там дуже швидко реагують на будь-які зміни в сфері. Кіношники можуть провести яке-небудь опитування і вирішити, що ця частина фільму не подобається людям, і тоді її просто повністю приберуть або дознімуть іншу. Дозняти або створити ще якийсь елемент фільму вже після передпоказу — нормальна практика. Стівен Спілберґ, один із власників Paramount Pictures, прийшов на передпоказ «Привиду в обладунках», подивився, щось не сподобалося, сказав, що потрібно дозняти шматочок. Зателефонували Скарлет Йогансон і дозняти. Тепер це є у стрічці.
Ми дивимося на фільм як на готовий продукт і не можемо уявити, що могло бути інакше. Але насправді є 20 варіантів фільму, 30 варіантів звуку. Над фільмом працює 40 монтажерів. І ще півгодини спецефектів, які не потрапили в остаточну версію. Творці постійно намагаються покращити все до останньої секунди. Будь-який голівудський фільм можна дивитися щонайменше тому, що він пройшов безліч внутрішніх рецензій. Це — частина робочої культури.
У майбутньому буде все більше фільмів, повністю створених на комп’ютері. Втім, ця тенденція вже існує давно. Причім глядач може навіть не дізнатися, що це було створено не в реальному житті, а намальовано. За фільм «Книга джунглів» отримала «Оскара». А весь фільм створили на комп’ютері. Хіба що шматок дерева, навколо якого Мауглі ходив, був реальним. Усе інше — намальоване.
В Україні також є хороші фахівці. Проте в Голівуді українців майже немає. А там цінують і поважають талант. Поважають твою роботу. Усі свої заслуги і можливості отримуєш через те, що вмієш це добре робити. У результаті виходить здорова індустрія, до якої всі потрапили тому, що вони на це заслуговують.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply