Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Фільм про перемогу над бойовиками Гіркіна показали гвардійці

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

Фільм про перемогу над бойовиками Гіркіна показали гвардійці
Кадр зі стрічки «Семенівка. 5 травня»

Документальну стрічку «Семенівка. 5 травня» репрезентувала Національна гвардія України (НГУ). П’ять років тому гвардійці разом із підрозділами Збройних сил України (ЗСУ) та Служби безпеки України (СБУ) зійшлися в бою з терористами на околиці Семенівки.
Фільм тривалістю 26 хвилин хронологічно описує хід подій збройного зіткнення українських силовиків та їхню перемогу над бойовиками. Стрічку зняли на основі розповідей реальних очевидців, активістів та учасників бою, гвардійських загонів спецпризначення Західного та Південного територіальних управлінь, «омегівців» і спецпризначенців київської бригади, командувача НГУ генерал-полковника Юрія Аллерова та спецпризначенців підрозділу «Альфа» СБУ.
На жаль, в тому бою не обійшлося без втрат. Боєць «Ягуару», прапорщик Віктор Долінський, отримав поранення, несумісні з життям. За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість військовій присязі й українському народу, його нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). «Робити документальне кіно про такі події у часи, коли йде війна, важко але корисно. Багато зусиль доклали, щоб відтворити цілісну картину того, що відбувалося, методом логічного зв’язку та величезної кількості інформації від спілкування із тими, хто брав участь у бою. Гадаю, нам вдалося це зробити», — наголосив Вадим Голуб, прес-секретар командувача НГУ.
Зараз готують ще одну документальну стрічку — про звільнення бійцями калинівського «Ягуару» будівлі Харківської обласної державної адміністрації. 2014-го її захопили озброєні проросійські сепаратисти. «Ягуарівці» запобігли створенню ще однієї так званої народної республіки — Харківської. Обидві стрічки знімали і знімають кінематографісти Mainstream Pictures спільно з прес-службою НГУ.

Віктор Скрипник, «20 хвилин»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply