Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Фільм про боротьбу українського народу — найкращий у США

Автор:

|

Квітень 06, 2017

|

Рубрика:

Фільм про боротьбу українського народу — найкращий у США

Фільм «Переломний момент: Війна за демократію в Україні», співрежисерами якого є володар трьох «Оскарів» Марк-Джонатан Гарріс і режисер «Поводиря» Олесь Санін, визнано найкращим документальним фільмом на 23-му міжнародному кінофестивалі у Сан-Луїс-Обіспо. Це вже друга перемога фільму, який до цього було визнано найкращим документальним фільмом кінофестивалю EtCultura у Флориді. Українська прем’єра фільму на провідних телеканалах країни відбулася у лютому 2017-го, до річниці пам’яті героїв «Небесної сотні».
SLO Film Fest — фестиваль незалежного кіно, який проходить кожного березня у м. Сан-Луїс-Обіспо (штат Каліфорнія). За словами Пола Волянського, сценариста фільму, котрий був присутній на церемонії нагородження, на покази «Переломного моменту» були розкуплені усі квитки». «Коли на церемонії нагородження я висловив подяку українському народу за те, що в часи «альтернативних фактів» і «фейкових новин» вони досі вірять у те, що «правда — понад усе», аудиторія у 800 осіб вибухнула 30-секундними оваціями. Було неймовірно відчувати, наскільки фестиваль і люди в Сан-Луїс-Обіспо підтримали «Переломний момент» і нерівну боротьбу України за демократію», — розповів він.
«Переломний момент» — це погляд на війну та революцію в Україні очима простих учасників цих подій. Серед головних героїв — дитячий театральний режисер Андрій «Богема» Шараскін, лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін та інші учасники Революції гідності та війни на Сході України, котрі облишили своє звичне життя заради створення більш демократичної, справедливої та незалежної держави. Стрічка показує інтенсивну боротьбу, яка на цей момент забрала життя понад 10 тис. українців, а мільйони позбавила власних домівок.
Фільм охоплює період 2013-2016 рр., який обернувся для України часом величезних випробувань і викликів. У роботі зібрані кіносвідчення політичних, карних, військових злочинів та терактів на території України. Було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані та Сході України і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply