Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Фентезі про українську міліцію. З якого боку не глянь, саме на це схожий «кінозадум» Міністерства внутрішніх справ

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Фентезі  про українську міліцію. З якого боку не глянь, саме на це схожий «кінозадум» Міністерства внутрішніх справ

Чи можливо зняти правдивий фільм про роботу міліції, якщо замовником є міністр внутрішніх справ? За які гроші робиться серіал? Чи буде успішною відомча пропаґанда — адже ні в США, ні в Євросоюзі, ані навіть у Росії правоохоронні структури не виступають ініціаторами й замовниками фільмів? І що за рівень матиме серіал про міліцію, коли в Україні фактично відсутнє національне кіновиробництво, коли телефільми продукуються по чайній ложці на рік, якими б не були масштаби витрат на нього?..

Із гарними ж намірами…

Зовсім недавно, 25 жовтня, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов у інтерв’ю телеканалу «Рада» висловив надію на скору появу стрічки про вітчизняних правоохоронців. «Я сподіваюся, що наш український кінематограф до Дня міліції (який відзначається в Україні 20 грудня. — Авт.) кілька серій фільму про українську міліцію випустить», — повідомив він, реаґуючи на зауваження про те, що США, країни Заходу, а останнім часом і Росія формують імідж поліції через художні кіно- й телефільми. Ба більше: міністр нагадав, що МВС уже певний час працює над реалізацією такого проекту.

І справді, ще на початку літа колишній радник міністра внутрішніх справ, полковник-журналіст Костянтин Стогній відкрив пресі невелику таємницю: МВС планує зняти патріотичний художній фільм про роботу міліції. «Могильов хотів, щоби люди побачили життя райвідділу», — повідомив тоді Стогній, розповідаючи про розмову з Могильовим із приводу створення фільму. Екс-радник міністра взявся за написання сценаріїв перших серій стрічки, як то кажуть, із детективною канвою.

Камера!

Отож у серпні в Керчі почалися зйомки кіносеріалу про роботу української міліції. Робоча назва фільму — «Картина крейдою». Як розповів заступник директора знімальної групи Я. Микита, цей фільм — у числі перших, знятих в Україні для українського глядача. Раніше подібні сюжети знімали для російського глядача. Якщо експеримент виявиться вдалим, зйомки будуть продовжені. За словами режисера Валерія Ібрагімова, замовлення на фільм надійшло від Міністерства внутрішніх справ України. Майбутній серіал покликаний розповісти про роботу правоохоронних органів, підвищити престиж служби в МВС. Взаємодію знімальної групи зі силовими структурами на місцях забезпечує український тележурналіст, полковник міліції у відставці Костянтин Стогній.

Зараз триває робота над чотирма пілотними серіями. Кожну серію знімуть в тому місті, де розгорталися події. У Керчі знімали історію, що відбулася в реальному житті в 1990-х роках: ворогуючі бандитські клани влаштували криваву «розбірку» в центрі міста. Автоматники ввірвалися в «Інтерклуб» 31 травня 1996 року й розстріляли 9 чоловік разом з головою банди. Валерій Ібрагімов виступає тут не тільки в ролі режисера, а й у ролі одного з позитивних героїв. Групу правоохоронців грають Лілія Ребрик, Сергій Воробйов і низка молодих акторів. У зйомці були зайняті не лише професійні актори, а й звичайні керчани.

Решту частин міні-серіалу знімали в інших містах України: Києві, Трускавці та Береславі Херсонської області. Із Керчі знімальна група вирушила до Херсонської області, а потім — до Трускавця. Також уже завершилися зйомки в Києві.

Утім, на запитання, коли ж очікується прем’єра фільму, у знімальній групі відповісти не змогли.

Декілька «але»

Звісно, доки результат не з’явиться на екрані, виносити присуд щодо фільму — зарано. Однак не варто забувати: і в США, і в Євросоюзі за здебільшого позитивного ставлення до правоохоронців (винятком може бути хіба що Греція останніх років) завжди вистачало й вистачає сьогодні гостро критичних стрічок про поліцію, а ще в Америці та Європі (а також у Японії, Австралії, Арґентині тощо) не бояться сміятися з неї. Варто згадати хоча би класичний цикл Луї де Фюнеса та його команди про жандармський відділок із Сан-Тропе. А той самий де Фюнес у «Фантомасі»… Навряд чи з точки зору міністра Могильова цей актор пройшов би за статтею «формування позитивного іміджу міліції».

Загалом же, найшвидше, ідеологія запланованого серіалу буде на рівні «окремих недоліків», що їх успішно долають хоробрі міліціонери. А от про реальні проблеми боротьби з криміналітетом і корупцією (яке там «гідне» місце посідає Україна у світі?) навряд чи щось скажуть. Зі зрозумілих українській аудиторії причин. Зате мистецького рівня навіть радянських телесеріалів досягти буде фактично неможливо. Бо ж потрібне (прописна, як то кажуть, істина, але не завадить іще раз її повторити) масове, постійне виробництво фільмів. На це не потрібні шалені гроші, бо ж «мєнтовські» російські серіали 1990-х нерідко робилися майже на копійки, на ентузіазмі акторів, які не хотіли дискваліфікуватися. Але й без грошей не вийде. А головне — не вийде без бодай відносної творчої свободи та з дамокловим мечем над головою у вигляді замовлень із боку МВС на позитивні фільми про міліцію…

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply