Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Директоркою кіноцентру призначили… кінологиню

Автор:

|

Листопад 16, 2022

|

Рубрика:

Директоркою кіноцентру призначили… кінологиню
Юлія Каждан

Державна аґенція України з питань кіно (Держкіно) звільнила Олену Гончарук, виконувачку обов’язки генеральної директорки «Довженко-Центру», а на її місце призначили Юлію Каждан.
Олену Гончарук відсторонили за результатами аудиту, але вона залишається на посаді керівниці Музею кіно «Довженко-Центру». «На посаду керівника «Довженко-Центру» проведуть конкурсний відбір, а до того часу обов’язки керівника виконуватиме професійний кризовий менеджер, який має усунути недоліки, виявлені під час перевірки, та налагодити фінансово-господарську діяльність Центру», — повідомили у Держкіно.
До цього Юлія Каждан працювала керівницею кінологічного центру «Ерсте Хунд», підприємства з діяльністю у сфері права «Джулія», юридичної фірми «Каждан і партнери». Уся її попередня діяльність не пов’язана зі сферою кіно. Але багато представників теперішньої української влади не вбачають різницю між кінознавцями та кінологами.
«Довженко-Центр» 13 липня ц. р. офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. Згодом відомство видало наказ, згідно із яким усі фільми з колекції та майно «Довженко-Центру» мають бути передані державній установі «Науковий центр кінематографії України», основним видом діяльності якої є «вища освіта».
За словами працівників «Довженко-Центру», установа «Науковий центр кінематографії України» з моменту свого заснування за часів Януковича 2011 року не робила нічого, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо. «Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією в світі фейковій установі — величезний удар по міжнародному іміджу української влади, а в особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність, має ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів», — зазначили в «Довженко-Центрі».
Також зі структури Центру мають виокремити Державне підприємство «Українська анімаційна студія», куди передадуть авторські права на українську анімацію. Крім того, у наказі про реорганізацію не згадані кіноархівна та музейна колекції «Довженко-Центру», які є частиною відповідно державного архівного та музейного фондів України та підпадають під дію окремого законодавства.
Іван Козленко, колишній керівник кіноархіву, повідомив, що до ліквідації «Довженко-Центр» справа йшла давно» і звинуватив у цьому скандальну керівницю Держкіно Марину Кудерчук, чиїм нав’язливим бажанням, на думку п. Козленка, став «демонтаж збудованої поколіннями попередніх фахівців кіносистеми».
Нагадаємо що петиція зі закликом скасувати реорганізацію, тобто фактично ліквідацію «Довженко-Центру» набрала необхідні 25 тис. голосів. Український уряд натомість вирішив рішення про реорганізацію установи не скасовувати.
«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігають більше 10 тис. найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, більше 24 тис. архівних документів із історії українського кіно, більше 400 музейних експонатів. Він єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів.
За останні роки заклад став відомою сучасною кінотекою, що не просто зберігає фільми, а й займається їхньою популяризацією та реставрацією (зокрема, одним із показових проєктів є відреставрована версія фільму Олександра Довженка «Земля» у супроводі гурту «Даха Браха» й інші проєкти). А проєкт «Довженко-центру» «Дивне, химерне, фантастичне» став лавреатом премії «Кіноколо».
Як повідомляв «Міст», «Довженко-Центр» уже не закривають.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online