Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Дві українські документалки показали в Італії

Автор:

|

Лютий 02, 2022

|

Рубрика:

Дві українські документалки показали в Італії
Афіша «Щоденника нареченої Христа»

Дві українські документальні стрічки представлені на міжнародному форумі копродукції When East Meets West (WEMW) в італійському Трієсті. Про це повідомила пресслужба Державної аґенції України з питань кіно (Держкіно). Це «Щоденник нареченої Христа» Марти Смеречинської та «Крихка пам’ять». Стрічки беруть участь у програмі Last Stop Trieste від індустріальної платформи When East Meets West. Цього року майданчик працює в гібридному форматі, а сама програма проходитиме за участю режисерів, продюсерів фільмів і представників кіноіндустрії з обмеженням до 100 людей, присутніх фізично.
У стрічці «Щоденник нареченої Христа» Марта Смеречинська дивиться в очі своїм страхам та занурюється в реальність своєї сестри Насті, греко-католицької черниці, яка живе в монастирі Наречених Христа на Західній Україні, щоб заново пізнати світ, у якому вони обидві зросли.
Марта обговорює свої почуття з іншими монахинями, бере в них інтерв’ю, тоді як інші черниці бачать через Марту зв’язок зі своїм минулим і сім’ями. Режисерка прагне знайти відповідь на запитання, чому молоді дівчата вирішують наслідувати багатовікову церкву, обравши шлях черниць.
Разом із Мартою Смеречинською над фільмом працювали операторка-постановниця Соня Герасимова, режисерка монтажу Ксенія Широкова, звукорежисерка Карина Режевська, композитор Микита Моїсєєв. Консультантом з монтажу став Кутайба Бархамджі, відомий за роботою у фільмах Still Recording (2018) режисерів Гіафа Айнба та Саїда Аль Батала, за який Кутайба отримав нагороду за найкращий монтаж Венеційського кінофестивалю, та Little Palestine (2021) режисера Абдулла Аль-Хатіба. Зараз для стрічки триває пошук фестивалю для світової прем’єри.
Фільм «Крихка пам’ять» розповідає про видатного українського кінооператора Леоніда Бурлаку, який працював на Одеській кіностудії з середини 1960-х. Режисер та оператор — Ігор Іванько. Другий оператор — Ілля Єгоров. Звукорежисери — Андрій Рогачов, Каріна Режевська. Креативний продюсер — Марія Пономарьова. Продюсер — Олександра Братищенко. Фільм створили за підтримки Українського культурного фонду та Держкіно.
Як повідомляв «Міст», про Грицька Чубая знімають документальний фільм.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply