Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

«Довбуш» стане одним із найдорожчих українських фільмів

Автор:

|

Серпень 17, 2021

|

Рубрика:

«Довбуш» стане одним із найдорожчих українських фільмів
Олесь Санін та актори, котрі грають опришків

Понад 90 млн грн коштує виробництво історичного бойовика «Довбуш». Відтак він стане одним із найдорожчих українських фільмів. Карпати, початок XVIII ст. За сюжетом, Брати-гуцули Олекса й Іван Довбуші втікають від закону в гори. Стають опришками. Шукають помсти панам за вбивство батьків, але починають ворогувати між собою. Перший прагне справедливості, другий — грошей. Олекса очолює повстання селян.
«Ми показуємо, як народилася леґенда про карпатського лицаря, що надихає покоління борців за свободу, — розповідає режисер Олесь Санін, котрий раніше зняв художні стрічки «Мамай» (2003) і «Поводир» (2014). — Це історія, яка пережила століття. Для мене вона актуалізувалася на Майдані, коли побачив, як «Беркут» попер на барикаду. Мітинґарів було мало, почали відступати. Раптом один повернувся, зняв із себе куртку й по пояс голий сам, із палицею пішов на цю чорну стіну. «Беркут» зупинився. Не знаю, хто це був, але бачив, як він змінив хід історії».
«Довбуш» — велична історія простої маленької людини, яка стала героєм. Розвернулася й виступила проти тих, хто кривду чинять. Знімати розпочали в серпні 2018-го в с. Буковець Верховинського району Івано-Франківської області, на озері Синевир, у гірському масиві Чорногора. Головну роль виконує Сергій Стрельников.
«У нас досі немає національного фільму, — каже письменник Остап Українець. — Саму леґенду спаскудити важко. Якщо сценарій бодай трішки вищий за середній, буде найкращий українська історична стрічка». «Довбуш» має вийти у прокат восени ц. р.
Як повідомляв «Міст», минула стрічка про Олексу Довбуша «Легенда Карпат» була не надто успішною.

Ілля Прокопенко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online