Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

«Чорного козака» зняли на єдиній в Україні шкільній кіностудії

Автор:

|

Травень 03, 2018

|

Рубрика:

«Чорного козака» зняли на єдиній в Україні шкільній кіностудії

Василь Середенко – Чорний козак

П’ять українських фільмів вийшли у прокат у квітні ц. р. Головний герой драми «Тримай біля серця» їде воювати добровольцем на Донбас. «Він — колишній військовий, — розповідає режисер Валерій Шалига. — Служив ще в радянській армії. Працює водієм. Начальство знущається. З дружиною немає порозуміння, залишаються разом через доньку Зоряну. На передовій командував блокпостом. Їх оточили сепаратисти. Наші не здалися, дали відсіч ворогу. В цій частині стрічки описуємо реальну ситуацію на 32-му блокпосту. Події мирного життя для фільму «Тримай біля серця» знімали у Вінниці, батальні сцени — в Калинівському районі області. Прем’єра стрічки відбулася 12 квітня.
19 квітня в прокат вийшла українсько-австрійська драма «Січень-березень» Юрія Речинського. В основі сценарію — ситуація в сім’ї режисера. Молоде подружжя — австрійка Анна й українець Юрій потрапили в автомобільну аварію. Жінку привозять у криворізьку лікарню, вона важко та повільно одужує. Чоловік відчуває зневіру, втрачає надію й любов.
Також 19 квітня відбулася прем’єра психологічної драми «П’ята терапія». Головну роль у ній зіграв одеський поет і актор Станіслав Домбровський. «Познайомилися зі Стасом, коли він вийшов із в’язниці, — розповідає режисер Аліса Павловська. — Із 14 років вживав наркотики. У 17 дізнався, що в нього ВІЛ. За крадіжки відсидів десять років. Морально не була готова з ним працювати. Але за рік зустріла Стаса на інших зйомках. Він змінився. Одружився, в нього народилася здорова донька. Розказав свою історію. Вирішила зняти про це кіно. Показуємо його життя з дитинства. Коли Стасові було шість років, він вагався — вкрасти чи не вкрасти? Якби він не поцупив годинника в гаражі, то, можливо, нічого й не було б. Стрічка про те, що хоч як глибоко опустилася людина, за бажання може змінити своє життя. І хотілося б, щоб цей фільм відбив бажання почати вживати наркотики. В стрічці практично немає професійних акторів, крім Наталії Бузько. Знімалися переважно люди з оточення Стаса. Грали самих себе. Один із них, дядя Степаша, вже помер. Показали й життя наркоманів у в’язниці. Багато з наших героїв сиділи там. Самі робили декорації камери, приносили реквізити.
А 26 квітня відбулися прем’єри політичної мелодрами «Зрадник» та історичної казки «Чорний козак». Дія фільму «Зрадник» відбувається 1970-ті роки. Режисер Одеської кіностудії зняв фільм про боротьбу українців за незалежність у 1920-х. На антирадянську стрічку «Холодний Яр» звернули увагу в КДБ. Стажерці кіностудії доручають перемонтувати картину. Вона розуміє, що має захистити історичну правду.
Десять років тривала робота над стрічкою «Чорний козак». Дія відбувається біля Умані на Черкащині у XVII ст. «Чорний козак — це воїн Василь, проклятий за те, що заснув на чатах, — розповідає режисер Владислав Чабанюк. — Може виходити лише ночами. Закоханий у сусідку Ганну Шуличиху, допомагає їй по господарству. На село нападають татари. Чорний козак б’ється з бусурманами. Самопожертвою заради інших і героїзмом він знімає прокляття.
Головну роль у фільмі зіграв Василь Середенко. «Він не професійний актор. Козакує з 1980-х. Був капітаном козацької чайки «Спас». Доплив на ній із Києва до Лондона. Зараз займається вихованням дітей у козацькому дусі». «Чорного козака» зняли за мотивами казки Сашка Лірника на єдиній в Україні шкільній кіностудії «Мальва», що діє в селі Легедзине Тальнівського району на Черкащині.

Марина Непийвода, Gazeta.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply