Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Чому голівудські зірки не поспішають зніматися в Україні

Автор:

|

Лютий 06, 2019

|

Рубрика:

Чому голівудські зірки не поспішають зніматися в Україні

Пилип Іллєнко

Пилип Іллєнко, голова Державної аґенції України з питань кіно вважає, що голівудські зірки не поспішають їхати на зйомки до України тому, що спершу до нас мають приїхати потужні іноземні кіновиробники. За його словами, в української кіноіндустрії ще недостатньо економічного потенціалу, щоб будувати великі студії, проводити за приватні кошти навчання персоналу, відправляти людей кудись на тренінги тощо. «Ми давно говоримо про так звані кеш-рібейти, тобто субсидії у вигляді повернення частини використаних коштів іноземним виробникам, які будуть приходити сюди знімати. Саме ці іноземні виробники можуть створювати тут серйозні виробничі потужності», — вважає чиновник.
Керівник Держкіно каже, що таким шляхом пішли Чехія, Польща, Болгарія, Румунія й Угорщина. «До прикладу, фільм «300 спартанців» зняли в Болгарії на колишній студії Boyana, що була зумисне для цього повністю реставрована. Там потім зняли ще кілька великих блокбастерів», — поділився п. Іллєнко.
Він зауважив, що більшість великих кіновиробників давно знімає не у Каліфорнії, а в країнах, де дешевші ресурси. «З тих, хто працює на таких проектах, лише ключові фахівці є іноземцями, всі інші — місцеві. Працюючи на лідерів виробництва, вони проходять певну підготовку і таким чином навчаються та отримують грандіозний виробничий досвід. А потім вони можуть працювати вже і на локальних проектах, використовуючи цей досвід, знання та вміння на майданчиках свого кінематографа», — зазначив голова Держкіно і додав, що поки у нас не запрацюють кеш-рібейти, у нас такого не буде.
Хоча, на його думку, з виділеного на кіновиробництво мільярда гривень цілком достатньо спрямувати, наприклад, 300 млн саме на це. «Якщо б це сталося, повірте, у нас іноземці знімали б на порядок більше. Зараз також знімають, але це наразі винятки з правил. Усі європейські, і не тільки країни вже запровадили кеш-рібейти чи податкові бонуси. У цілому світі відбувається конкуренція між державами за залучення кіновиробництва. Бо це пряма інвестиція: кошти, що привозять іноземні виробники, витрачають не лише на кіноіндустрію, а й на всі суміжні галузі: від готельно-ресторанної до сфери продажу сувенірної продукції. А головне — це сприяє популяризації країни в глобальному вимірі», — зазначив п. Іллєнко.
Він згадав, що у нас був такий хайп, коли приїхав Жан Рено зніматися в нашому фільмі! «Це при тому, що Жан Рено — зірка 1990-х. А уявіть собі, якщо б до нас регулярно приїжджали на зйомки сучасні суперзірки Голівуду. Це дуже позитивно впливає на імідж країни», — наголосив чиновник.
А для того, щоб почали працювати кеш-рібейти, на думку п. Іллєнка, треба просто виконувати закон (Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», ухвалений у березні 2017 року. — Ред.). І тут же уточнив, що поки що, на жаль, це неможливо. «Бо для того, щоб його виконувати, треба ще ухвалити зміни до Бюджетного кодексу. Це з якоїсь причини не відбувається, і ми, на жаль, продовжуємо фінансувати лише виробництво і частково промоцію, а всі інші ключові ланки не отримують належної уваги», — зазначив голова Держкіно.

До слова

Українські фільми за 2018 рік зібрали 198 млн 936 тис. грн у прокаті. Це склало 8,63 % від загального бокс-офісу в Україні за рік. Про це повідомив Пилип Іллєнко. Лідером за касовими зборами за 2018 рік стала комедія «Скажене весілля», яка зібрала 54 млн грн. На другому місці — анімація «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (36,4 млн грн), на третьому — комедія «Я, Ти, Він, Вона» (16 млн грн). Загалом у прокат вийшло 35 українських стрічок, 22 з них підтримало Держкіно. Водночас аґенція заборонила до показу 139 фільмів і серіалів через їхню невідповідність чинному законодавству України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply