Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Час для «Наших котиків»

Автор:

|

Лютий 13, 2020

|

Рубрика:

Час для «Наших котиків»
Кадр із фільму «Наші котики»

У прокат вийшов фільм Володимира Тихого «Наші котики». Це неполіткоректна комедія про війну. Саме так означили жанр фільму автори. У фільмі справді багато жартів, а події, що розвивалися на початку війни 2014 року подають крізь призму гумору, іноді не зовсім пристойних слів. На відміну від низки інших українських фільмів такої тематики, в «Наших котиках» мало «супергероїв», але багато життєвих історій і звичного для вояків побуту. Продюсеркою фільму виступила Уляна Супрун.
«Цей фільм є про кожного з нас і для кожного, — розповідає вона. — Бо ми або по 50 грн скидалися, щоб купити комусь бронежилет, чи самі їхали на фронт і навчали тактичної медицини, чи дивилися і стежили за всім по телебаченню, кожен з нас розуміє, як воно було. Ми хочемо нагадати всім, які були ті часи».
Колишня керівниця Міністерства охорони здоров’я України продюсує цей фільм разом із чоловіком Марком. Ще до команди продюсерів увійшли Ігор Савиченко, Степан Бандера, Дмитро Кожема та Володимир Тихий, режисер фільму.
«Ми знаємо Володимира з самого початку, відколи прийшли на Майдан. Він та інші режисери, інші оператори стежили за тими подіями, що відбувалися на Майдані, а після того — на війні. Марко закінчив Академію фільму в Нью-Йорку, зацікавився і почав співпрацювати з ним. З Володимиром Марко є співзасновником проєкту Babylon’13. І коли Володимир почав ширшу творчу діяльність, то Марко долучався, щоби писати сценарії, допомогти з продакшном. Це фільми «Бранці», «Брама» й інші. Часом це документальні, ігрові фільми», — пояснює д-р Супрун.
Ідея для відображення перших днів російсько-української війни прийшла до Володимира ще на початку війни. Режисер написав сценарій для серіалу. Команда відзняла кілька коротких серій і прийшли до певних телеканалів 2015-го. Та тоді Володимиру м’яко відповіли: ще не час для неполіткоректних комедій. Коли є серіал подивилися атовці, вони почали надсилати Володимиру багато своїх споминів, анекдотів. Він побачив, що є про що писати. І 2017 року написав сценарій для фільму. «Тоді наслав цей сценарій Марку, нашому куму Стефку Бандері. Ми почитали, нам дуже сподобалося, і я, і Стефко сказали Марку: ми мусимо зробити цей фільм!» — усміхається п. Уляна.
Спочатку Держкіно не хотіло виділяти кошти на такий фільм. Відповідь була такою ж, як і в телеканалів: ще не час. Тоді група проєкту знайшла приватних інвесторів, і разом із п. Тихим таки зробили цей фільм. Держкіно долучилося вже згодом.
«Ми вирішили, що вже час. Наші воїни були готові це дивитися. Це суспільство, яке сиділо в запіллі, не було готове. Коли ми зробили допрем’єрний показ для ветеранів, коли показали їм — багато з них сказали: ми мали побачити це раніше», — каже продюсерка.
В знімальної групи була низка аргументів, аби переконати інвесторів. Один із них — вояки йшли на схід із романтичними надіями та відвагою, а на ділі все виглядало зовсім інакше. «Це було звичайне життя. Так само як ми в наших квартирах чи домах — треба поїсти, треба попити, треба піти в туалет», — пояснює продюсерка.
Але з веселощами автори не переборщили. Кажуть, що це фільм про тих, хто сміявся смерті в обличчя.
«Вони — наші герої, котрі щодня відстоювали те, щоб ми могли спокійно жити у наших містах», — додає п. Уляна.
Це вже не перший фільм, який вона продюсує. Зважаючи на досвід, жінка оцінює розвиток українського кіно позитивно. «За останні п’ять років, гадаю, наше кіно дуже покращилося. Є набагато більше фільмів, які виходять, є більше підтримки. Не лише від держави, а й від приватних інвесторів. І воно покращується щороку».
«Чи українське кіно може заробляти на себе? Може! Але це забере якийсь час, щоби воно дійшло до того, аби якість зйомки та продакшну було на такому рівні. Ми побачили, що в Україні є дуже багато талановитих людей, котрі займаються продакшном, але коли хотіли робити кольорокорекцію, ми були змушені виїхати в Польщу. Бо в Україні немає потрібної апаратури», — додає д-р Супрун.

Софія Трощук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply