Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Батько «Бійцівського клубу»

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Батько «Бійцівського клубу»

Чак Поланік

Чарльз Майкл «Чак» Поланік — американський сатиричний письменник і вільний журналіст українського походження, котрий живе в Портленді (штат Ореґон). Більшості він відомий за відзначеним багатьма преміями романом «Бійцівський клуб», який успішно екранізував Девід Фінчер.
Чак народився 21 лютого 1962 року в Паско (штат Вашинґтон) у сім’ї Керол і Фреда Поланіків (українською — Палагнюк). Його батьки потім розлучилися, часто залишаючи трьох синів із дідусем і бабусею на їхньому ранчо в східному Вашинґтоні. Дід Поланіка був українцем, котрий імміґрував на Захід через Канаду, південні штати до Північної Дакоти, і врешті-решт осів у Нью-Йорку 1907-го. Сам Чак Україну поки що не відвідував.
Із 20-річного віку юнак відвідував Школу журналістики при Університеті Ореґону і закінчив її 1986 року. Навчаючись у коледжі, працював на Національному громадському радіо в місті Юджин. Невдовзі переїхав до Портленду. Після короткого періоду роботи у місцевій газеті почав працювати у фірмі Freightliner механіком, і залишався там, аж поки не став успішним письменником.
Бажаючи від життя більшого, ніж просто роботи, Чак працював волонтером у будинку безпритульних. Пізніше він також працював на добровільних засадах у притулку як супроводжувач: організовував транспортування безнадійно хворих людей і приводив їх на збори груп підтримки. Поланік припинив волонтерську роботу після смерті пацієнта, до котрого відчував дуже велику прихильність.
Уже в зрілому віці він приєднується до організації непокори Cacophony Society. Чоловік стає регулярним учасником їхніх акцій, в т. ч. щорічних Безчинствах Санти в Портленді. Членство в організації надихнуло письменеика на деякі твори. Найзначнішим є використання Cacophony Society як прототипу проекту «Знищення» в «Бійцівському клубі».
Поланік почав писати художні твори приблизно у віці 35 років. «Бійцівський клуб» він написав на зло видавцеві. Чак писав його у вільний від роботи на Freightliner час. Після публікації його частини як оповідання в збірці Pursuit Оf Happiness, письменник розширив його до повноцінного роману, який — на його великий подив — видавець погодився опублікувати. Хоча перше видання роману у твердій палітурці отримало позитивні відгуки і кілька нагород, він невдовзі втратив популярність. Тим не менш, книга пробила собі шлях до Голівуду, де з’явився значний інтерес до її екранізації. Зйомку стрічка режисер Девід Фінчер завершив 1999 року. На фільм очікували низькі касові збори та критична реакція, однак фільм невдовзі з’явився на DVD і став надзвичайно успішним. Роман перевидавався ще тричі — 1999-го, 2004-го і 2005 року.
1999-го в особистому житті Поланіка сталася велика трагедія. У той час його батько Фред Поланік почав зустрічатися з жінкою на ім’я Донна Фонтейн, із котрою познайомився через службу шлюбних оголошень. Донна вже раніше запроторила свого колишнього чоловіка Дейла Шеклфорда до в’язниці за сексуальні домагання. Шеклфорд заприсягнувся вбити Фонтейн, як тільки вийде з в’язниці. Поланік був упевнений, що через службу шлюбних оголошень жінка шукала «найсильнішого чоловіка, якого лиш можна знайти», щоб захистити її від Шеклфорда, і батько Чака цьому опису відповідав якнайкраще. Після свого звільнення Шеклфорд застрелив закоханих, затягнув їхні тіла досередини оселі Фонтейн та підпалив будинок. Навесні 2001-го Шеклфорда було визнано винним у подвійному вбивстві та засуджено до смертної кари.
Після успіху фільму «Бійцівський клуб» з’явився інтерес до екранізації й іншої твору — «Вцілілий». Права на фільм вперше було продано на початку 2001 року, та з того часу ще жодна кіностудія не відважилася на зйомку. Пояснюється це тим, що головний герой «Вцілілого» викрадає цивільний літак і розбиває його в малолюдній місцевості Австралії. Після атак на Пентаґон і Всесвітній торговий центр 11 вересня 2001-го кінокомпанії, мабуть, вважають роман занадто суперечливим як на основу фільму. Однак у середині 2004 року студія 20th Century Fox таки оголосила про початок підготовки до екранізації книги.
Тим часом було продано права на фільми «Невидимі монстри», «Щоденник» і «Задуха». Поки що мало відомо про перші два проекти, крім того, що Джессіка Біл погодилася грати ролі одночасно Шеннон і Бренді в «Невидимках». Поланік також заявляв, що екранізацію «Задухи» буде знімати Даррен Аронофскі, режисер фільму «Реквієм за мрією», та його звична команда. Проте цей фільм зняв режисер Кларк Ґреґ. «Задуха» вийшла у прокат 2008-го. Девід Фінчер висловив своє зацікавлення у зйомці «Щоденника» як міні-серіалу на каналі HBO.
Крім фільму, за мотивами «Бійцівського клубу» було створено файтинг-відеогру, видану в жовтні 2004 року й оцінену геймерами незадовільно. Поланік також якось згадував, що працює над мюзиклом на основі «Бійцівського клубу» з Девідом Фінчером і Трентом Резнором. Бред Пітт, котрий зіграв роль Тайлера Дердена у кінострічці, також виявив інтерес до участі в проекті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply