Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Apple подала до суду на українського режисера

Автор:

|

Лютий 12, 2022

|

Рубрика:

Apple подала до суду на українського режисера

Американська компанія Apple ініціювала у США судовий розгляд справи проти українського фільму Apple-Man. Свої арґументи виклали на 467 сторінках. «Головна претензія — фільм шкодить бренду, адже користувачам може здатися, що Apple-Man «пов’язаний, затверджений чи схвалений компанією Apple, — розповів Василь Москаленко, режисер фільму. — Я дуже хочу домовитися з Apple. Дуже поважаю цю компанію, їхню філософію, їхню історію».
Apple хоче, щоб він відмовився від юридичного оформлення фільму на території США. Таким чином компанія матиме право будь-якої миті заборонити використання словосполучення «Apple-Man» у назві фільму чи коміксах.
У відповідь на позов режисер записав відеозвернення, де пояснив, що Apple-Man — це фільм про яблука, а не про техніку, і не містить жодної згадки iPhone чи MacBook. Він запропонував компанії переконатися в цьому, переглянувши фільм перед виходом. «Я просто хочу зробити комедію про героя, чия суперсила буде пов’язана із фруктом, який обожнюють у всіх куточках планети», — сказав п. Москаленко.
Як пояснив український юрист Тарас Кислий, Apple має у США реєстрацію торгової марки Apple для товарів і послуг, пов’язаних зі створенням відео контенту. Тобто вони мають монопольне право використовувати слово Apple для таких товарів і послуг. Вони цілком можуть подати позов, якщо хтось таке право порушує.
За словами правника, у цьому позові є своя логіка, оскільки Apple улітку минулого року повідомила про власні амбіції створювати кінофільми. Фільм із назвою Apple-Man може, на думку компанії, розмивати бренд Apple у кіноіндустрії. Якщо говорити про перспективи справи, то, на думку п. Кислого, тут багато залежить від рівня юристів, які вестимуть її. Apple може дозволити собі кращих, а Apple-Man навряд чи має такі ресурси.
Трейлер до стрічки Apple-Man — пародії на популярні фільми про супергероїв — п. Москаленко зафільмува у своїй квартирі під час карантину 2020 року. Зібравши понад 100 тис. EUR на платформі для фандрейзингу Kickstarter, він почав зйомки повнометражного фільму. Частину матеріалу фільмували у київській світлодіодній відеостудії One Location. І це перший фільм у світі, який знімав робот, синхронізований із віртуальним світом.
Як повідомляв «Міст», Apple сконструював українець, хоч перед цим «вилетів» із університету.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply