Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Алієв знімає драму про депортацію кримськотатарського народу

Автор:

|

Жовтень 12, 2021

|

Рубрика:

Алієв знімає драму про депортацію кримськотатарського народу
Наріман Алієв

Наріман Алієв, режисер фільму «Додому» й учасник програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, почав роботу над новим повнометражним фільмом. Зніматиме історичну драму Ortalan. Події стрічки розгортатимуться під час депортації кримськотатарського народу 1944 року. Головний герой, юнак Ісмаїл, повертається з гір до рідного села Орталан і знаходить його порожнім. Тож вирушає на пошуки своєї родини та відповідей.
«Орталан — назва селища, звідки 1944-го депортували мою бабусю Гульсум, воно має для мене особисте значення. Немає жодної кримськотатарської сім’ї, яку не зачепило б це лихо. Моє завдання — через історію одного хлопчика розповісти історію траґедії цілого народу, який в один день зник зі своєї батьківщини», — пояснює Наріман.
Цей проєкт посів друге місце у категорії авторських фільмів 17-го конкурсного відбору Держкіно та отримає фінансову підтримку України в обсязі 80 % від загального бюджету. «Історичні драми складні у виробництві, проте ми добре знаємо режисерський підхід і неповторний стиль Нарімана. Ми готові докласти зусиль, щоб створити фільм на найвищому рівні та відтворити історію такою, якою вона була», — вважає Володимир Яценко, один із продюсерів фільму. Зйомки Ortalan заплановані на травень-серпень 2022-го. Прем’єра стрічки очікується 2023 року.
Як повідомляв «Міст», раніше Наріман Алієв казав, що без державної української мови не буде розвитку кримськотатарської.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online