Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Активісти пікетували міжнародний кінофестиваль, підтриманий РПЦУ

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Активісти пікетували міжнародний кінофестиваль, підтриманий РПЦУ

У Дніпрі активісти пікетували будівлю обласної філармонії, в якій проходив 10-й фестиваль документальних фільмів «Міжнародна кіноасамблея на Дніпрі-2019». Захід відбувся з благословення керівника місцевої єпархії Російської православної церкви в Україні (РПЦУ) Іринея та за підтримки одного з депутатів Верховної Ради.
У руках учасники пікету тримали плакати з написами «Вимагаємо заяву від фестивалю до російської влади про звільнення українських політв’язнів», «Варшавський кінофестиваль розпочався з акції на підтримку Олега Сенцова. Шановні митці, а що ви?», «На Каннському кінофестивалі закликали звільнити Сенцова. Чому мовчить «Кіноасамблея»?».
Пікетувальники вимагали від організаторів не використовувати фестиваль для пропаганди ідеології «русского міра». Учасники пікету також заявляли, що хочуть нагадати міжнародній режисерській спільноті про українського режисера Олега Сенцова, котрий уже майже п’ять років є «заручником Кремля», та про взятих у полон українських моряків.
«Попередні фестивалі мали проросійський характер і несли пропаганду «русского міра». Ми не можемо допустити, щоб у нашій країні пропагували «русскій мір». Наша мета, виходячи з того, що це міжнародний фестиваль, нагадати про наших політичних в’язнів. Олег Сенцов — це колега тих режисерів, котрі сюди приїхали», — нагадала Людмила Шамрай, організаторка акції.
Водночас о Ігор Собко, священик РПЦУ й один із організаторів фестивалю, коментуючи пікет, зазначив, що «кожна людина має право на висловлення своєї думки». Він також запевнив, що всі фільми, представлені на фестивалі, він переглянув особисто. «Я відповідальна людина і несу відповідальність за все. Тут немає жодного фільму, який би ніс деструктив. Це добре, справжнє, документальне кіно. А ще — духовно-моральне кіно», — запевнив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply