Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Ахтем Сеїтаблаєв отримав премію Стуса

Автор:

|

Жовтень 01, 2020

|

Рубрика:

Ахтем Сеїтаблаєв отримав премію Стуса
Нагороду вручила Тетяна Терен

Ахтем Сеїтаблаєв, український режисер кримськотатарського походження, став лавреатом премії ім. Василя Стуса. Його нагородили за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції. Церемонія нагородження відбулася в музеї Шевченка у Києві.
На церемонії виступив і сам режисер. «Знаю, що це велика відповідальність. Буду намагатися зробити так, аби нікому не було соромно. Нікому з тих, хто проголосував за мене, нікому з тих, хто говорить про мене, нікому з тих, хто мене любить і думає про мене і нікому з тих, про кого думаю я», пообіцяв він.
Ахтем Сеїтаблаєв отримав диплом, грошову винагороду та статуетку. Нагороду йому вручив Олександр Саврук, декан Києво-Могилянської бізнес-школи. Премія ім. Василя Стуса — одна з найдавніших українських премій у царині культури. 1989 року її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. Починаючи з 2016-го, Український ПЕН-клуб, Києво-Могилянська бізнес-школа і видавництво «Дух і Літера» продовжили цю ініціативу.
Як повідомляв «Міст», Ахтем Сеїтаблаєв вважає, що саме культура повинна бути гедлайнером у процесі «зшивання» України».

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply