Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Афганській режисерці допомогли вибратися з Кабулу

Автор:

|

Серпень 27, 2021

|

Рубрика:

Афганській режисерці допомогли вибратися з Кабулу
Сахра Карімі й Андрій Єрмак

Серед евакуйованих із Афганістану українським літаком була й Сахра Карімі, відома афганська режисерка. Про це повідомив Андрій Єрмак, глава Офісу президента України (ОПУ). «Був радий привітати п. Карімі й її родину в Києві. Зараз вони живі та здорові, — поділився він. — Шкода, що Афганістан, яким він є сьогодні, небезпечний для таких геніальних талантів, як вона». І додав, що Україна продовжить робити все можливе, щоб допомогти українцям та іноземцям, чиє життя зараз перебуває під загрозою.
Сахра Карімі — генеральна директорка державної кінокомпанії «Афганфільм», перша й єдина жінка в країні, яка має докторський ступінь у галузі кіновиробництва. Її фільми відомі і за межами Афганістану.
Діячка каже, що була змушена покинути Кабул після того, як потрапила в заголовки газет зі своїм відкритим листом, в якому просила людей захистити від талібів афганських кінематографістів і мистецтво. Вона зазначила, що, незважаючи ні на що, до останнього продовжувала знімати — документувати події в Афганістані. Втекти звідти їй допомагали Словацька академія кіно та телебачення, ОПУ, Міністерство закордонних справ України, Посольства Туреччини та Словаччини в Кабулі.
Як повідомляв «Міст», таліби страчують мирних жителів і військових.

About Author

Meest-Online