Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

43-й Київський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 19 по 27 жовтня

Автор:

|

Вересень 26, 2013

|

Рубрика:

43-й Київський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 19 по 27 жовтня

Головна кінематографічна подія осені в Україні – звісно, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Це — єдиний кінофорум в Україні, що з 1991 року входить до рейтингів Міжнародної асоціації кінопродюсерів (FIAPF). Щоосені фестиваль представляє понад 250 фільмів з усього світу. Конкурсна програма складається зі студентських, перших короткометражних та повнометражних фільмів.

Широка географія
Головним завданням фестивалю організатори декларують сприяння розвитку молодого професійного кіно. Ось уже понад чотири десятиліттяконкурсна програма представляє професійні та аматорські фільми дебютантів. Головні секції — студентський, перший короткометражний (ігровий, анімаційний, документальний) і перший повнометражний ігровий фільм. До географії конкурсних робіт належать країни майже з усіх континентів.
Ось і цьогоріч до списку потрапили фільми провідних європейських кінофестивалів. Організатори «Молодості» вже оголосили, хто змагатиметься в основному міжнародному конкурсі, і які спецпокази підготували цього року для глядачів.
Фільм Дієго Кемада-Дієса з Мексики «Золота клітка» вже отримав нагороду в програмі «Особливий погляд» Канського МКФ. За сюжетом, троє підлітків із нетрів Гватемали їде до США в пошуках кращого життя.
Стрічка «Вага слонів» Даніеля Джозефа Боргмана (Нова Зеландія, Данія, Швеція) була учасником «Берлінале-2013». Це — історія про вразливого 11-річного Едріена, який нажаханий тим, що в містечку зникло троє дітей. Згодом він знайомиться зі загадковою, божевільною й прекрасною дівчинкою Ніколь.
«Торе танцює» німецького режисера Катрін Геббе також брала участь у Канському кінофестивалі. Стрічка — про учасника християнського панк-руху «Фрікі Ісуса».
Ще один фільм «Іло іло» із Сінґапуру — володар Золотої камери «Двотижневика режисерів» Канського МКФ, режисер Ентоні Чень. За сюжетною лінією, Тереза, філіппінська покоївка в Сінгапурі, стає частиною сім’ї Лім.
Австралійський фільм «Божа роса» режисера Казаріни Мюкштайн розповідає про 14-річну Ясмін, яка хоче бути поряд зі своєю біологічною матір’ю Євою, котру звільняють із в’язниці.
«У нас охоплений достатньо великий географічний спектр, який включає в себе Латинську Америку, Австралію, Європу, Азію. І, можливо, буде пропозиція навіть з Африки», – сказав програмний директор кінофестивалю  Нікітенко.

Українське та російське
За словами генерального директора «Молодості» Андрія Халпахчі, українські фільми будуть представлені в трьох секціях міжнародної програми.  Окрема позаконкурсна програма «Українські національні прем’єри», як і раніше, налічуватиме близько 20 фільмів, більшість із яких іще не було показано на широку глядацьку аудиторію.
Проте, як зазначив Денис Нікітенко, на відміну від попередніх років, цього року оргкомітет «Молодості» мав змогу провести серед українських претендентів повноцінний відбір стрічок: надійшло близько 150 заявок на участь у національній панорамі, що є рекордною кількістю, за даними організаторів фестивалю. Фільми з національної програми мають оголосити 3 жовтня.
Крім того під час фестивалю відбудеться світова прем’єра реставрованої стрічки «За двома зайцями» Віктора Іванова з віднайденою оригінальною українською звуковою доріжкою. Показ відбудеться за підтримки Національного центру Олександра Довженка. Його заплановано на 20 жовтня під відкритим небом, організатори хочуть, щоби це стало подією для всього Києва.
Відбудеться в рамках 43-ї “Молодості” й тиждень російського кіно, і гостям із Росії даруватимуть українські цукерки, з імпорт яких у їхню країну, як відомо, в українців виникли проблеми. Прикметно, що, як наголосив генеральний директор кінофестивалю Андрій Халпахчі, під час показу російського кіно на цьогорічному кінофорумі не демонструватимуть антиукраїнських фільмів.
Це підтвердив і пан Нікітенко: «Російського “патріотичного”  контенту там не буде,  будуть останні фестивальні гіти й, сподіваюсь, найсвіжіші фільми, які вийдуть у прем’єрному показі  в межах Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні».

Спецподії та спецгості
Спеціальною подією 43-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» стане українська прем’єра документального фільму «Хворісукалюди» режисера Юрія Речинського.  Стрічка виграла приз «Серце Сараєво» в секції «Найкращий документальний фільм» на Сараєвському кінофестивалі. Про це йдеться в інформації організаторів МКФ.
У стрічці подано дві історії. Перша – про хлопця, яких розшукує свою матір і перед яким послала сюрреалістична, деґенеративна спільнота його рідного села, сповненого ненависті та садистської люті. Друга — про вагітну дівчину, яка хоче народити дитину, чиє життя напевне буде ще гірше за її власне, але сестри змушують її зробити аборт.
Окрім цього на фестивалі будуть і інші спецподії. Серед них – двочасна присвята Александеру Ґранаху, знаному німецькому актору й письменнику родом за Галичини. На «Молодості» покажуть документальний фільм Анґеліки Віттліх «Александер Ґранах. Ось іде людина» та стрічку «Ніночка» Ернста Любіча з Ґретою Ґарбо та Мелвіном Даґласом, у якій Ґранах зіграв одну з головних ролей.
Серед спеціальних гостей цьогорічної «Молодості» – австрійський режисер, сценарист і продюсер Ульріх Зайдль. Відбудеться унікальна ретроспектива всіх знятих відомим кіномитцем стрічок, а також масштабна виставка його фотографій «Любов. Віра. Надія», присвячена його ж кінотрилогії «Рай». Під час відкриття фестивалю 19 жовтня у палаці «Україна» Ульріху Зайдлю вручать «Скіфського оленя» — нагороду «За внесок у розвиток світового кіномистецтва».
До речі, цього року завдяки новому спонсору фестивалю (українській ювелірній компанії «Кімберлі») статуетки оленів, які зазвичай вручають переможцям під час закриття, будуть виготовлені з дорогоцінних металів із використанням діамантів. Тобто, як жартома висловився Андрій Халпахчі, стануть такими, які не соромно виставити в себе в кабінеті.

Кіно при зустрічі й на прощання
І, звичайно, на окрема увагу заслуговують стрічки, одна з яких відкриє, а інша – закриє, київський кінофорум. Отже, цьогорічний 43-й МКФ «Молодість» відкриється показом нового ігрового фільму польського режисера Анджея Вайди «Валенса. Людина надії». Церемонія відкриття відбудеться в палаці «Україна».
Це — стрічка про екс-президента Польщі, володаря Нобелівської премії миру Лєха Валенсу. Прем’єра фільму нещодавно відбулася на Венеційському кінофестивалі. На показ до Венеції приїхав сам Валенса. Анджею Вайді вручили спеціальний приз за внесок у світовий кінематограф.
Наразі організатори «Молодості» працюють над тим, щоб забезпечити приїзд Анджея Вайди на українську прем’єру своєї стрічки. За словами пана Халпахчі, паралельно з ними своїх зусиль для того, щоб візит видатного польського кінорежисера до Києва відбувся, докладає почесний президент «Молодості» Віктор Ющенко. До слова, Польща висунула останню роботу Анджея Вайди на здобуття премії Американської академії. Це рішення днями оприлюднив Польський інститут кіномистецтва.
Фільмом закриття 43-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» стане стрічка Арі Фольмана «Конґрес» за романом «Футурологічний конґрес» Станіслава Лема.
Головні ролі у фільми виконують Робін Райт, Харві Кейтель, Пол Джаматті та Джон Хемм. Ця стрічка відкривала програму «Двотижневик режисерів» на Канському міжнародному кінофестивалі 2013 року.
За сюжетом, американська акторка Робін Райт грає саму себе. Їй пропонують продати власну кіно ідентичність і сканують її, щоби розміщувати в різних фільмах. Натомість вона має отримати вічну молодість для своїх кінодвійників. Акторка погоджується й підписує контракт на 20 років.
За словами генерального директора «Молодості» Андрія Халпахчі, стрічка поєднує в собі елементи ігрового кіно, анімації та документалістики. Він назвав «Конгрес» сильною картиною, новим словом у кіномистецтві. Але він не впевнений, що картина потрапить в український прокат, оскільки права на покази в СНД має один із російських дистрибуторів, які не завжди роблять фільмокопії для України.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply