Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

100 найкращих фільмів в історії України

Автор:

|

Липень 18, 2021

|

Рубрика:

100 найкращих фільмів в історії України
Сцена з фільму «Тіні забутих предків»

На X фестивалі «Книжковий арсенал», який нещодавно провели у Києві, відбулася презентація проєкту «Рейтинґ 100 найкращих фільмів в історії України». Його склали за результатами опитування «Довженко-центру» разом зі Спілкою кінематографістів України. «Сьогодні ми нарешті оголосимо всі фільми, які увійшли до сотні, і подивимось фрагменти фільмів із першої десятки. Обирали найцікавіше, що характеризує найкраще українське кіно», — заявив Станіслав Битюцький, кінознавець і режисер.
Найкращим фільмом визнали «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Серед десяти найкращих опинилися також «Вавилон XX» Івана Миколайчука, «Довгі проводи» Кіри Муратової, «Білий птах із чорною ознакою» Юрія Іллєнка, «Польоти уві сні та наяву» Романа Балаяна, «Астенічний синдром» Кіри Муратової, «Камінний хрест» Леоніда Осики, «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, «Людина з кіноапаратом» Дзиґи Вертова, «Земля» Олександра Довженка.
Опитування тривало з червня до жовтня 2020 року. Запросили 97 респондентів, яким пропонували інклюзивний підхід у виборі українських фільмів без обмежень за типами, жанрами, хронометражем і роком виходу. В отриманих списках загалом згадали 186 назв, на основі цього сформували чільну сотню. Серед найкращих українських фільмів є 68 ігрових, 26 документальних, шість анімаційних стрічок.
Як повідомляв «Міст», 80 років тому народився геній Іван Миколайчук.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply