Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Чернігівські бандури презентують у Латвії

Автор:

|

Лютий 16, 2022

|

Рубрика:

Чернігівські бандури презентують у Латвії

Кілька музичних інструментів виробництва Чернігівського центру бандур «Плеяда» презентуватиме торговий дім «Україна» в Ризі, столиці Латвії. Про це повідомила Олександра Хомик, директорка Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації. «Маємо перший відомий нам результат комунікації представників бізнесу на форумі експортерів «Чернігівщина — Країни Балтії. Реґіональний вимір” який ми проводили в жовтні минулого року. Чернігівський центр бандур «Плеяда» встановив контакти з представниками торгового дому «Україна» в Латвії і відправив туди кілька своїх музичних інструментів. Тепер із ними знайомляться європейці, і підприємство отримало перспективу налагодження експорту своєї продукції», — розповіла вона.
За словами чиновниці, з торговим домом «Україна» чернігівські виробники ведуть перемовини про створення Європейського центру промоції чернігівської бандури. Вона додала, що «Плеяда» — це окрема виробнича гілка приватного підприємства «Альтеп-Центр», яке виробляє котли для опалення. Це сімейний бізнес родини Кунденків, яка вирішила відродити в Чернігові промислове виробництво бандур і зараз уже бере участь у тендерах на їхню закупівлю.
Аліна Кунденко, заступниця директора «Альтеп-Центру», поділилася, що дрібносерійним виробництвом бандур чернігівського типу її родина займається з 2018 року. Це відбувається поза межами діяльності фірми «Альтеп» у формі приватного підприємництва. Наприкінці 2021-го Кунденки зареєстрували окреме підприємство «Центр бандур «Плеяда», але запустити його не змогли через відсутність замовлень.
«Останнім часом державне фінансування на закупівлю інструментів скоротили, тендерів поменшало і замовлення практично зникли. У нас навіть утворився склад готової продукції, де зберігають кілька десятків готових до реалізації бандур», — пояснила Кунденко. Той підприємство узялося налагоджувати співпрацю з Латвією. За словами співрозмовниці журналістів, наразі чернігівці з торговим домом в Ризі напрацьовують стратегію подальшої співпраці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply