Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Біля розваленого будинку Остапа Вишні зводять музей

Автор:

|

Серпень 17, 2020

|

Рубрика:

Біля розваленого будинку Остапа Вишні зводять музей
Садиба Остапа Вишні

Музей у с. Кринка Херсонської області, де була садиба відомого українського письменника Остапа Вишні, почали відновлювати за сприяння мецената. Киянин Сергій Одарич вирішив відтворити садибу відомого українського письменника власник коштом і вже підписав відповідний меморандум із місцевою владою.
Садибу зводять на спеціально виділеній ділянці неподалік від розваленої хатини, адже та розташована на території військової частини, де будувати не можна. Четверо будівельників, котрі прибули за дорученням компанії, залили фундамент і вже роблять кам’яну кладку.
«Згодом зі старого місця перенесуть погруддя письменника. Нову хатину огородять тином і очеретяним парканчиком. Подвір’я вимостять бруківкою. Поряд передбачили місце під паркування екскурсійних автобусів та автівок. Після фінішу будівельних робіт за справу візьмуться озеленювачі, які планують невеличкий садочок із квітником», — розповіла Наталя Ільїна, голова ініціативної групи з відновлення музею-садиби Остапа Вишні.
Наразі місцевій владі необхідно визначитися, на балансі якого органу буде культурно-туристичний об’єкт, яким чином його охоронятимуть і хто утримуватиме штат.
Остап Вишня жив у Харкові, але на Херсонщину навідувався часто. А серед жителів Кринки є й ті, хто знав письменника особисто. Місцеві розповідають, що атмосфера села надихала письменника до творчості. Він радо спілкувався з місцевими рибалками та мисливцями, тож не рідко люди й їхні історії лягали в основу оповідань автора.
Раніше «Міст» розповідав, що Остапа Вишню засудили до десяти років позбавлення волі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply