Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Бенксі продає роботи, щоб допомогти Україні

Автор:

|

Грудень 31, 2022

|

Рубрика:

Бенксі продає роботи, щоб допомогти Україні
Малюнок Бенксі в Бородянці

Відомий британський вуличний художник Бенксі продасть 50 трафаретних зображень, аби зібрати кошти для гуманітарної допомоги Україні. Про це художник повідомив у своєму Instagram. «На кошти, зібрані від продажу цих зображень, ми негайно придбаємо нові карети швидкої допомоги та машини підтримки. Вони потрібні на Донбасі для продовження евакуації людей із інвалідністю, людей похилого віку та поранених серед цивільного населення», — розповів Джайлз Далі, генеральний директор міжнародної благодійної організації Legacy of War Foundation.
Також на зібрані кошти закуплять генератори, газові обігрівачі та світильники на сонячних батареях для українських громад, які залишилися без електропостачання взимку. Крім того, нададуть підтримку київським притулкам для жінок.
Сам Бенксі зазначив, що під час візиту в Україну, коли зробив сім графіті в Києві та області, бачив, як команда Legacy of War надає допомогу людям у зруйнованих війною домівках. «Вони також позичили мені одну зі своїх карет швидкої допомоги для роботи, що виявилося надзвичайно корисним, коли розлючена бабуся побачила, як я малюю на її будинку, і зателефонувала в поліцію», — розповів художник.
Всі зображення зроблені за одним трафаретом — миша, що чіпляється і залишає сліди від пазурів на картоні з написом fragile, яким зазвичай позначають вантажі або пересилання, що потребують особливо обережного поводження. Однак кожне з них буде унікальним, адже Бенксі використовував під час створення робіт загострений різак для піци. Також вони дещо відрізнятимуться від «базового» зображення, оприлюдненого художником. Роботи продаватимуться по 5 тис. GBP.
До слова, Бенксі став почесним громадянином Ірпеню Київської області. Таке рішення ухвалили на сесії Ірпінської міської ради. «Художник Бенксі залишив на одному зі зруйнованих рашистами будинків в Ірпені своє графіті, таким чином привернувши увагу світової спільноти до масштабів руйнувань Ірпеню й увіковічнивши своєю творчістю історію боротьби міста й ідею його відродження», — йдеться у документі, який підписав міський голова Олександр Маркушин.
Як повідомляв «Міст», вандали вирізали з фасаду будинку графіті Бенксі.

Валентина Червоножка, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online