Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Бенксі підтвердив авторство семи графіті на Київщині

Автор:

|

Листопад 27, 2022

|

Рубрика:

Бенксі підтвердив авторство семи графіті на Київщині
Малюнок Бенксі в Бородянці

Британський анонімний художник Бенксі підтвердив, що зробив сім графіті у Києві, Ірпені та Бородянці. 11 листопада художник опублікував в своєму Instagram фото стінопису зі зображенням гімнастки на зруйнованому будинку у Бородянці Київської області. Це була перша робота, авторство якої від початку повномасштабної війни в Україні визнав Бенксі.
Незабаром на Київщині виявили ще кілька схожих за манерою виконання графіті. Серед них є дитина, яка перемагає чоловіка у кімоно для східних єдиноборств (Бородянка), ще одна гімнастка (Ірпінь), а також діти, які гойдаються на протитанковому їжаку (Майдан Незалежності у Києві).
Бенксі — псевдонім англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа якого невідома. Навколо біографії та справжнього імені мистця є багато суперечок. Вважається, що Бенксі народився 1974-го в англійському Бристолі. Наприкінці 1990-х рр. став займатися графіті і доволі довгий час діяв як звичайний райтер, але з часом його малюнки ставали все масштабнішими.
19 липня 2002-го в галереї «33 1/3» в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія) відбулася перша персональна виставка Бенксі. 2003 року виставка під назвою Turf War була організована на складі. Бенксі малював на тваринах, що викликало численні протести. 2010-го взяв участь у Берлінському міжнародному кінофестивалі з фільмом «Вихід через сувенірну крамницю». Він не з’явився на червоній доріжці (принаймні, офіційно), лише записав відеозвернення.
Нові роботи — перші публічні мурали Бенксі за більш ніж рік, хоча це не перший випадок, коли робота художника пов’язана з Україною. У березні ц. р. репродукцію однієї з його найвідоміших антивоєнних робіт, CND Soldiers, продали на аукціоні, зібравши 106,5 тис. USD для дитячої лікарні в Києві.
Як повідомляв «Міст», Бенксі позбувся прав ще на дві свої роботи.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply