Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Бабкіна стала лавреаткою премії Angelus

Автор:

|

Листопад 03, 2021

|

Рубрика:

Бабкіна стала лавреаткою премії Angelus
Катерина Бабкіна

Катерина Бабкіна, 36-річна українська письменниця родом із Івано-Франківська, отримала головну нагороду премії Центральної Європи Angelus, яку вручають щороку за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою. Літераторка отримала нагороду за серію оповідань «Мій дід танцював краще за всіх» (видавництво Warsztaty Kultury).
Літераторка отримає премію у 150 тис. PLN. Польський літературний критик Богдан Задура, який переклав твір, отримає 40 тис. PLN. Крім того, Катерина Бабкіна отримала Приз глядацьких симпатій ім. Наталії Горбанєвської. Цією відзнакою нагородили за підсумками читацького віртуального опитування. Письменниця також отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.
Її книга оповідає історію п’яти родин, наймолодші представники яких зустрічаються у перший рік незалежності України в школі. Діти згодом стають найкращими друзями, а історії їхніх родин про перипетії, які довелося пройти кожному, стають тією ниткою, з допомогою якої п. Бабкіна майстерно зшиває оповіді воєдино. Мова йде про низку траґічних подій в історії України — від 1920-х рр. у Харкові і знищення театру Леся Курбаса через Голодомор, Другої світової, 1990-х й кількох хвиль еміґрації до війни на Донбасі.
Катерина Бабкіна — українська письменниця, сценаристка і драматургиня. Вона є авторкою 13 збірок поезії та прози для дітей і дорослих. Її твори перекладали польською, чеською, російською, румунською, німецькою, англійською, французькою та шведською мовами. Катерина є авторкою поетичних збірок «Вогні святого Ельма», «Гірчиця», «Знеболювальне і снодійне», «Заговорено на любов»; збірок оповідань «Лілу після тебе», «Щасливі голі люди»; роману «Соня»; збірок дитячих повістей «Гарбузовий рік» і «Шапочка і кит»; нон-фікшну для дітей «Сила дівчат» (у співаворстві з Марком Лівіним), воркбуку «Звичка писати».
Літературну нагороду Angelus у вигляді премії та статуетки вручають щороку з 2006-го за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, який походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).
Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур. Українські письменники вже не вперше стають лавреатами премії Angelus. У попередні роки її отримали Юрій Андрухович за книгу «Дванадцять обручів» (2006), Оксана Забужко за її «Музей покинутих секретів» (2013) і Сергій Жадан за «Месопотамію» (2015).
Як повідомляв «Міст», українські літератори отримали премії в США та Швейцарії.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply