Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Аудіогіди українською мовою в музеях світу

Автор:

|

Листопад 03, 2020

|

Рубрика:

Аудіогіди українською мовою в музеях світу
Олена Зеленська

У Лондоні, столиці Великої Британії, підписали меморандум про започаткування першого на території Об’єднаного Королівства україномовного аудіогіда. Відтепер Адміністрація історичних королівських палаців у Лондоні підтримує ініціативу України та бере на себе зобов’язання найближчим часом запровадити україномовний аудіогід в одному з найвизначніших місць Великої Британії — Тавері.
Меморандум підписали під час візиту до Великої Британії Володимира й Олени Зеленських. Перша леді України була особисто присутня під час підписання документу. «Для України й для мене аудіогіди українською — це не лише зручність і доступність. Це насамперед прийняття України у світі, її голосу, який незабаром можна буде почути і в лондонському Тавері. Щиро вдячна всім, хто підтримав мою ініціативу та заклав фундамент для того, щоб в одному з найвидатніших і найвідоміших місць світу скоро лунала й українська мова», — наголосила п. Зеленська.
Зазначимо, що лондонський Тавер є однією з найвизначніших архітектурних пам’яток Великої Британії, історичний центр Лондона. Він входить до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щороку музей відвідують майже 3 млн туристів.
А тис часом нові україномовні аудіо гіди вже з’явилися у Туреччині — в музеях Долмабахче й Ефес, а та код в Національному парку Гьореме. В запуску аудіогіда в Долмабахче, найбільшому палаці Туреччини, взяла участь Олена Зеленська. «Наші держави — Україну й Туреччину — поєднує не лише Чорне море, а й багатовікова спільна історія, спільна культура, дружба та стратегічне партнерство. І сьогодні, запускаючи україномовні аудіогіди одразу в трьох найвідоміших музеях Туреччини, ми ще більше об’єднуємо наші країни», — виголосила вона.
За словами п. Зеленської, Туреччину відвідують понад мільйон українців щороку з метою відпочинку та залучення до культурної спадщини цієї країни, яка має бути доступною саме українською мовою. «І ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб у Туреччині та загалом у світі побільшало українських аудіогідів, отже, й України», — запевнила перша леді.
Як повідомляв «Міст», аудіогід українською з’явився в Азербайджанському музеї килима.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply