Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Аудіогід українською з’явився в Азербайджанському музеї килима

Автор:

|

Вересень 11, 2020

|

Рубрика:

Аудіогід українською з’явився в Азербайджанському музеї килима
Музеї килима в Баку

У межах проєкту Олени Зеленської, дружини президента України, з поширення української мови у світі в Азербайджанському національному музеї килима в Баку з’явився аудіогід українською. Домовленості про створення цього аудіогіда досягнули у грудні 2019 року, під час візиту до Азербайджанської Республіки президента та першої леді України. Роботи з перекладу, озвучування й інтеграції аудіогіда до системи музею тривали майже вісім місяців.
Це вже не перший аудіогід українською, створений з ініціативи першої леді: у червні ц. р. українською також «заговорив» один із найбільших музеїв Австрії — художня галерея «Альбертіна» у Відні. Незабаром планують запустити цілу низку україномовних аудіогідів, зокрема, у Латвійському національному художньому музеї (Рига), Музеї історії мистецтв у Австрії (Відень) та Морському музеї Чорногорії (Котор).
Азербайджанський національний музей килима створили у березні 1967 року. Тривалий час він залишався єдиним у світі спеціалізованим музеєм килима. Його колекція налічує понад 10 тис. експонатів: надбання килимового мистецтва Азербайджану, починаючи з епохи бронзи й античного періоду до сьогодення, а також художні витвори з металу, скла, кераміки та дерева, ювелірні вироби та одяг. 2010-го азербайджанське килимове мистецтво увійшло до репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.
Раніше «Міст» розповідав про перших леді України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply