Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Акторка та письменник розкажуть історію свого життя

Автор:

|

Лютий 20, 2021

|

Рубрика:

Акторка та письменник розкажуть історію свого життя
Сесілія Рот та Абраша Ротенберґ

Відома арґентинська акторка Сесилія Рот та її батько Аркаша Ротенберґ, письменник і журналіст, котрі мають українське походження, стануть героями нового випуску бюлетеня «У пошуках мого коріння», який видає Посольство Арґентини в Україні. Вже відбулося перше інтерв’ю з лавреаткою премій «Срібний кондор», Ґоя й Європейського кінопризу. Українським глядачам добре відомі стрічки за участі Сесилії, адже такі фільми, як «Дикі коні», «Попіл раю», «Ніч із Сабриною Лав», «Особисте життя», «Камчатка», «Порожнє гніздо» демонструвалися у київському Будинку кіно, їх можна переглянути в Інтернеті.
Єлена-Летиція Мікусінскі, послиня Арґентини в Україні, також узяла інтерв’ю в арґентинсько-українського інтелектуала, письменника та журналіста Ротенберґа, автора книг «Останній лист із Москви», «Зупинена думка», «Коріння та спогади», «Єврейські жарти, які мені розповів мій батько» та «Загроза».
Абраша Ротенберґ народився 1926-го в українському місті Теофіполь (тепер — Хмельницької області), та приїхав до Арґентини, маючи вісім років.
У посольстві висловили особливу подяку Сесілії Рот та Абраші Ротенберґу за те, що вони поділилися з командою дипломатів своїм життєвими історіями та спогадами, які будуть опубліковані у наступному номері видання.
Бюлетень «У пошуках мого коріння» — цифрове інформаційне видання періодичного характеру, підготовлене Посольством Арґентинської Республіки в Україні. Як розповіла п. Мікусінскі, бюлетень має на меті знайомити з особистостями українського походження в науковій, культурній і бізнесовій сферах Арґентини та з персоналіями, коріння яких пов’язане з українськими містами.
Розповіді героїв розміщені в бюлетені в алфавітному порядку. Представлені історії прагнуть передати багатство та розмаїття життєвого досвіду респондентів, у т. ч. представників української громади, знаних на міжнародному рівні, котрі досягли великого визнання в суспільстві, що також відображає дієвість зв’язку між Арґентиною й Україною через діаспору.
Інформаційний бюлетень є відкритою, міжрелігійною, всеохоплюючою ініціативою для участі нових діячів української громади в Арґентині. Всіх зацікавлених взяти участь у наступних випусках запрошують ділитися своїми історіями, спогадами та досвідом, написавши на електронну адресу: eucra@mrecic.gov.ar.
Історія української громади в Арґентині бере свій початок із кінця ХІХ ст. та вважається сьомою українською діаспорою у світі за своєю чисельністю: за приблизними оцінками, вона налічує 450 тис. українців та їхніх нащадків.
Можна виокремити чотири головні, але не виняткові, хвилі міґрації українців до Арґентини: 1897-1914 рр., 1920-1939 рр., 1946-1960 рр. і з 1994-го до нині. Перша організована міґрація українців відбулася до міста Апостолес (провінція Місьйонес).
«Кожна з цих хвиль дала Арґентині багато цінних особистостей, оскільки як відомі люди, так і ті, хто залишається невідомим для широкого загалу, своєю працею, зусиллями, творчістю, цінностями та знаннями зробили значний внесок у формування сучасної Арґентини», — зауважила дипломатка.
Вона також наголосила на важливості відзначення роботи, яку виконують організації української діаспори в Арґентині в пошуках збереження українських традицій у цій країні.
Українська центральна репрезентація, яку очолює Педро Лилик, знаний нейрохірург і почесний консул України в провінції Буенос-Айрес, об’єднує понад 30 асоціацій української діаспори, основними членами яких є Українське культурне товариство «Просвіта» на чолі з архітектором Юрієм Данилишиним та Українське товариство «Відродження» під керівництвом Віктора Будзінського.
Заглиблюючись в історію Арґентини, можна дізнатися про українців та нащадків тих, хто досягли успіху в різних галузях та сферах як на національному рівні, та і в різних реґіонах Арґентини, і навіть на міжнародному рівні.
Зокрема, це такі особистості, як біохімік і лавреат Нобелівської премії з медицини Сезар Мільштейн; піаністка Марта Аргерич; музикант-фольклорист Орасіо Еухеніо «Чанґо» Спасюк; поетеса Алехандра Пісарник; письменник Сесар Тіемпо; актор і музикант, член музично-гумористичного гурту Les Luthiers Маркос Мундсток; засновники та власники комплексів із вирощування та переробки мате «Росамонте» Деметріо Гренюк і «Романсе» Міґель Анхель Герула; автор публікації про українську громаду «Наші люди» Хорхе Баланда; олімпійський призер Педро Стецюк; метеорологиня Надія Зінченко; біохімік і вірусолог Пабло Ґолдшмідт; демограф-дослідник української діаспори, випускник Університету Буенос-Айреса Олег Воловина; колишній футболіст Хосе Чатрук; футбольний тренер Хосе-Нестор Пекерман і багатьох інших.
Як повідомляв «Міст», у СКУ привітали зі 100-річчям визнання УНР Арґентиною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply