Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

50-й сезон «Веснівки»

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

50-й сезон «Веснівки»

Хор «Веснівка»

Славетний канадський український жіночий хор «Веснівка» 18 жовтня ц. р розпочинає золотий ювілейний сезон світовою прем’єрою «Літургії # 4» на безплатному концерті в Свято-Миколаївській українській католицькій церкві. Нову літургію Східного обряду у Візантійському стилі написав канадський композитор українського походження Роман Гурко на замовлення «Веснівки», щоб відзначити початок її ювілейного сезону. Щорічний український Різдвяний концерт у січні і ювілейний Ґала-концерт у квітні 2016 року також входять до програми святкування 50-ліття хору.
«Веснівку» заснувала 1965-го Галина-Квітка Кондрацька, котра є художнім керівником і дириґентом хору, відомого своїм обширним репертуаром української класичної, фольклорної, сучасної та релігійної музики. Досконалість і видатна майстерність виконання приваблює глядачів різних національностей як у Канаді, так і в інших країнах світу — всіх тих, хто цінує хорові традиції, чудову музику та прагне почути нові твори у виконанні хору, який пропагує таланти українських і канадських композиторів. Історія цього проекту доступна в Інтернеті, наприкінці цього року також буде випущений компакт-диск із найкращими піснями колективу.
Хор, членами якого є співаки-аматори, багато мандрував і виступав у великих концертних залах, в т. ч. у Ватикані, Лондонському королівському Albert Hall, Carnegie Hall у Нью-Йорку, а також Koerner Hall у Торонто. В доробку «Веснівки» — концертні тури Канадою, Україною, Іспанією, Португалією, Францією, Польщею, Англіє та Нідерландами.
За 50 років легендарної історії «Веснівка» одержала безліч нагород, в т. ч. вищі нагороди конкурсу хорового співу CBC, перше місце у фольклорній категорії на міжнародному хоровому фестивалі Eisteddfod у Лланголлені (Вельс) і срібну нагороду на першому oлімпійському фестивалі хорового співу в Лінці (Австрія) 2000 року. «Веснівка» брала участь у багатьох музичних подіях, у т. ч. у фестивалi Festival 500 — Sharing the Voices у Сент-Джонсі (провінція Ньюфаундленд) 1997-го, на урочистому відкритті якого була присутня Її Величність Королева Єлизавета II. «Веснівка» дала власний концерт, співала літургію, i була частиною грандіозного фіналу фестивалю — масового хору під управлінням Ванкуверського симфонічного оркестру (дириґент — Бремвелл Тові).
Під час фестивалю п. Кондрацька відновила знайомство з Елмером Ійслером, своїм колишнім професором музики Університету Торонто. Він узяв участь у літургії і був настільки зворушений співом «Веснівки», що запросив хор приєднатися до Elmer Iseler Singers на різдвяному концерті в Торонто. З того часу два хори співпрацювали у кількох проектах. Elmer Iseler Singers під керівництвом художнього керівника і дириґента хору Лідії Адамс візьмуть участь у Ґала-концерті «Веснівки» навесні наступного року в Glenn Gould Studio.
«Веснівка» співпрацювала і з іншими видатними хорами й ансамблями Канади, зокрема з The Orpheus Choir, The Amadeus Choir, The Victoria Scholars, Tthe Toronto Children’s Choir і Gryphon Trio.
«За останні 50 років учасники «Веснівки» втілили в життя незліченне розмаїття хорових творів й я дуже пишаюся їхньою відданістю та натхненням», — розповідає п. Кондрацька. «Це — велике досягнення для групи зайнятих жінок, котрі працюють, мають сім’ї та знаходять час на вивчення нових композицій та аранжувань, а також виступів у Канаді та за кордоном».

Анна Дякун

Світова прем’єра «Літургії # 4» Романа Гурка у виконанні хору «Веснівка»
Коли: Неділя, 18 жовтня, 2015, о 3-й год. пополудні.
Де: Свято-Миколаївська українська католицька церква на Queen Street W. & Bellwoods Ave. у Торонто.
Чому: Безплатний концерт у програмі святкування 50-го ювілейного сезону «Веснівки».
Детальніша інформація — на сайті www.vesnivka.com.
Контакти: Галина Квітка Кондрацька, засновник, художній керівник і дириґент «Веснівки», електронна адреса: kvitka@sympatico.ca, тел.: 416-763-2197; Мирослава Дякун, голова комітету зі святкування ювілею, електронна адреса: myrad@sympatico.ca, тел.: 416-237-0011.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply