Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Зухвале пограбування

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Зухвале пограбування

Розкішний круїзний лайнер Costa Concordia, який затонув у Тірренському морі, став об’єктом мародерства. Із судна, яке лежить на підводних скелях, зник позолочений дзвін. Наразі абсолютно не зрозуміло, хто стоїть за цією зухвалою крадіжкою. Річ у тому, що до долі затонулого лайнера прикуто увагу всього світу, позаяк безпрецедентна трагедія корабля викликала великий резонанс. В акваторії постійно працюють водолази, тож непомітно проникнути на затонуле судно майже неможливо.

Очевидно лише те, що курйозне викрадення чудової ринди, прикрашеної позолотою й написом Costa Concordia, було ретельно сплановано наперед. Участь у ньому мала брати ціла банда зловмисників, адже підняти дзвін вагою кілька десятків кілограмів із восьмиметрової глибини силами однієї людини — нереально.

Швидше за все, крадії також використали судно для доставки ринди на берег. Проте досі не знайдено жодного свідка, який би бачив поблизу лайнера плавзасіб із пі­дозрілими людьми. У пі­дсумку тінь підозр лягає на самих рятувальників, водолазів, а також журналістів, які працювали в зоні трагедії. До крадіжки теоретично могли бути причетні й інженери, котрі досліджували затонуле судно щодо екологічної небезпеки в разі витоку пального. Зображення дзвона з написом «Costa Concordia 2006» протягом двох останніх місяців не раз з’являлося на фотографіях й у відеозаписах.

Неподалік місця, де був закріплений дзвін, щодня здійснюють занурення підводники, які понад місяць вели пошуки зниклих безвісти пасажирів, а зараз контролюють стан судна. Прокуратура міста Гроссето, яка веде розслідування обставин скандальної корабельної аварії, долучила до справи інформацію про зникнення ринди.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply