Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Захід попередив нелюдів ракетами

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

Захід попередив нелюдів ракетами

Три країни Заходу відповіли ракетним обстрілом на хімічну атаку на Близькому Сході.

Щонайменше 70
Лікарі з волонтерської організації «Білі шоломи», котрі допомагають постраждалим від кровопролитних громадянської війни та російської інтервенції сирійцям, приголомшили 7 квітня повідомленням про загибель від хімічної атаки щонайменше 70-х мешканців Думи, міста, яке ще перебувало цього дня під контролем повстанців проти тирана Асада. Невдовзі це підтвердив американська доброчинна Спілка медичних організацій.
А інформаційна агенція NBC News повідомила: «Сполучені Штати мають зразки крові й сечі потерпілих від смертельної атаки минулої суботи у Сирії. Аналіз цих зразків показав позитивний результат на вміст хімічної зброї». Натомість Юрій Євтушенко, начальник російського Центру щодо примирення сторін у Сирії, звично запевнив: «Результати перевірки показали відсутність будь-яких слідів застосування отруйних речовин».
Однак президент США повірив не йому, а медикам, оскільки заявив: «Багато загиблих, в т. ч. діти та жінки, у безглуздій хімічній атаці у Сирії. Зона ураження повністю заблокована сирійською армією, тому повністю недоступна для зовнішнього світу. Путін, Російська Федерація (РФ) та Іран відповідальні за підтримку тварюки Асада. Ціна завелика. Негайно розблокуйте територію для медичної допомоги та досліджень. Ще одна гуманітарна катастрофа без жодної мети».
А Ніккі Гейлі, представник США в Організації Об’єднаних Націй (ООН) констатувала на екстреному засіданні Ради Безпеки (РБ): «Російський режим, чиї руки в крові сирійських дітей, не здатний до почуття сорому при вигляді зображень своїх жертв».

«Приготуйся, Росіє!»
Своєю чергою, Василь Небензя, постійний представник РФ при ООН, звинуватив делегацію США, що вона «знову намагається ввести в оману міжнародну громадськість і робить ще один крок у напрямку конфронтації, поставивши на голосування проект резолюції, який не користується одноголосною підтримкою членів РБ». Відтак наклав вето на американський проект резолюції РБ ООН про механізм розслідування хімічної атаки в Сирії.
Джулі Бішоп, міністр закордонних справ Австралії, зауважила з цього приводу: «Якщо Росія й інші сторони, зокрема сирійський режим, вважають, що вони непричетні до цього нападу, то вони і не повинні боятися незалежного розслідування, якого прагне ООН».
Але Москва засвідчила своїм вето, що їй таки є чого боятися. Тому Дональд Трамп пригрозив: «Приготуйся, Росіє, бо вони прийдуть, славні і нові, і розумні! Ви не повинні бути партнерами з тваринами, які вбивають газом, вбивають своїх людей і насолоджуються цим!».
У його повідомленні йшлося про ракети, спрямовані в бік убивць ще 70-х сирійців. Однак влучили вони спочатку по російській валюті. Бо курс рубля одразу ж після заяви п. Трампа впав у РФ до понад 64 за 1 USD.
Стосовно ж безпосередніх цілей американських ракет у Сирії лондонський часопис The Times твердив із посиланням на джерело в британській армії: «Повідомлення президента Трампа в соціальній мережі зірвали атаку сил західної коаліції на війська президента Сирії. Шанс несподіваного удару було втрачено через те, що глава Білого дому відкрито пригрозив Кремлю швидким нападом, чим зруйнував практично всі плани. В Пентаґоні були шоковані таким вчинком глави держави і попросили його більше не розповідати про свої задуми ворогу».
У The Times також розповіли: «Трамп спробував виправити ситуацію і написав новий пост, в якому повідомив, що військові дії можуть розпочатися не скоро, проте це вже не мало значення, адже Асад перекинув свою військову техніку на російську авіабазу «Хмеймім» у місті Латакія на західному узбережжі Сирії, будучи впевненим, що повітряний удар під керівництвом США не буде націлений на російське летовище.

«Вони втратять роки»
Тим часом США зібрали для атаки найбільші повітряні та морські ударні сили з часів війни в Іраку 2003 року. А 14 квітня президент Трамп заявив у зверненні до американців: «Щойно я наказав Збройним силам США завдати точних ударів по цілях, пов’язаних потужностями диктатора Башара Асада з виробництва хімічної зброї».
Своєю чергою, Джозеф Данфорд, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, стверджував: «Ми не здійснювали жодної координації з РФ по цих ударах і не попереджали їх». Водночас, він визнав, що російська сторона була поінформована, як зазвичай, про «присутність США й їхніх союзників у повітряному просторі», й «були також обрані такі об’єкти, на яких не залучені російські цілі». Генерал Данфорд також запевнив, що повітряні удари зруйнували важливу інфраструктуру на трьох об’єктах, пов’язаних із програмою хімічної зброї сирійського режиму.
Першим об’єктом став науково-дослідний центр у Дамаску, який займався розробкою і виробництвом хімічної зброї. Другим — сховище хімічної зброї на захід від Хомсу, а третім — склад хімічного обладнання та важливий командний пункт. «Важлива інфраструктура була зруйнована, що відкидає сирійський режим назад. Вони втратять роки досліджень і розробки, сховища і обладнання», — додав посадовець.
За інформацією видання The Drive, під час операції у Сирії, яка відбулася в ніч на 14 квітня, Військово-повітряні сили США використали новий тип ракет — AGM-158 JASSM. Це перше використання цих ракет у бойових умовах. Вартість однієї ракети — близько 700 тис. USD.
У Пентаґоні повідомили, що США, Франція та Велика Британія бомбардували сирійські об’єкти 105-ма ракетами. Їх безрезультатно намагалися відбити засоби протиповітряної оборони сирійської армії, виготовлені понад 30 років тому СРСР, — С-125, С-200, «Бук» і «Квадрат».

«Не збили жодної»
Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, запевняв, що дві третини випущених 14 квітня по Сирії ракет були збиті. Однак це була брехня. Крістіан Тріппеа, оглядач телерадіокомпанії Deutsche Welle, зауважив: «Ударами по Сирії Вашинґтон, Лондон і Париж переслідують одразу дві цілі. Вони дають зрозуміти, що застосування забороненої хімічної зброї не залишиться без наслідків, а цинічне заперечення та приховування воєнних злочинів у світі не сприйматимуть, хай там хто не докладе до цього руку та хай як сильно розкручував би свою пропагандистську машину. Крім цього, західні держави не мають наміру безгучно вийти з геополітичного поля, навіть попри те, що в попередні роки їхня політика часом була хибною, нечіткою та непослідовною. Близький Схід опинився на порозі перезавантаження, і проводити його мають не лише в Москві та Тегерані. Ось таке подвійне попередження від ударів по хімічних об’єктах Асада».
The New Yorker також резюмувала, що «спільна операція США, Об’єднаного Королівства та Франції надіслала Москві третій за останні тижні сигнал щодо її зростаючого політичного та військового втручання по світу». А The Washington Post посилається на думку експертів, котрі вважають, що ризик цієї операції полягає в тому, що вона може закінчитися циклом ескалації, яка втягне американські війська в сирійський конфлікт глибше, ніж сподівалася адміністрація.
Політолог Василь Мокан також побачив, за його словами, «певні ознаки того, що загострення в Сирії може перерости в реальні військові дії», однак додав: «Хоча, вочевидь, ці ризики усвідомлюють і в США, і в РФ, тому шукатимуть компроміси».
Із цим погодився Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», котрий констатував: «Атака була ефективною, але обмеженою та помірною. Більше показовою і символічною. Не для того, щоб завдати відчутного військового удару або зруйнувати багато об’єктів. США треба було показати, що будь-яке порушення режимом Асада і Кремлем гуманітарного плану отримає відповідь. Але цим продемонстрували: якщо Асад і далі продовжить бомбити мирне населення, то наступна атака буде ще серйознішою. Особливих стратегічних цілей не було. США уникали атак російських об’єктів і будь-якого провокування конфлікту з РФ. І Росія відвела своїх військових від місць передбачуваної атаки. Обидві сторони уникали будь-яких дій, які могли б спровокувати прямий військовий конфлікт».

Ігор Голод

До слова
Холодна війна повернулася, але старі механізми стримування на неї більше не діють. Про це під час засідання РБ ООН 13 квітня заявив Антоніу Гутерреш, генеральний секретар ООН. При цьому він вказав на небезпеку ситуації, що складається на Близькому Сході. «Там хаос до такої міри, що вона стала загрозою для міжнародного миру та безпеки», — зазначив п. Гутерреш.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply