Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Яценюк в ООН

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Яценюк в ООН
Арсеній Яценюк і Пан Ґі Мун

Арсеній Яценюк і Пан Ґі Мун

Український прем’єр Арсеній Яценюк під час виступу 24 вересня ц. р. на Генеральній асамблеї (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) відкрито звернувся до президента Росії, закликавши його припинити аґресію проти України. «Пане Путін, ви можете виграти бій із військами, але ніколи не виграєте бою з об’єднаною українською нацією», — сказав він, наголосивши, що «Росія порушила низку двосторонніх і багатосторонніх міжнародних угод» починаючи зі Статуту ООН і завершуючи резолюціями щодо боротьби з тероризмом, прийнятим в ООН.

«Ми знаємо, що таке тероризм, ми настійно закликаємо Російську Федерацію (РФ) відвести свої війська, свою артилерію, припинити постачати підтримуваних нею терористів, відновити контроль на російсько-українському кордоні та розпочати реальні мирні перемовини», — заявив п. Яценюк.
Голова українського уряду визнав, що військовий варіант вирішення кризи в Україні — не найкращий. «Цей підхід повинен бути всеохоплюючим і містити дипломатичні, фінансові, політичні, у крайньому разі — військові варіанти», — підкреслив український прем’єр.
Він закликав російську сторону виконувати всі 12 пунктів Мінського меморандуму, зазначивши, що «це — не меню, із якого можна вибирати». Очільник українського уряду також звернувся до міжнародного співтовариства з проханням, аби воно допомогло притягти до відповідальності винних у трагедії зі збитим пасажирським літаком «Малайзійських авіаліній», яку посадовець назвав «злочином проти людства». Арсеній Яценюк також висловив упевненість, що Україна відновить контроль над усією своєю територією, у т. ч. Кримом.
Прем’єр-міністр України репрезентував у Нью-Йорку «План дій із відновлення України». Презентація відбулася 25 вересня в Українському інституті Америки під час зустрічі з представниками ділових і фінансових кіл США, зацікавлених у співпраці з Україною.
«Ми маємо як виклики, так і можливості. Коли уряд розпочав роботу в лютому ц. р., країна перебувала на межі катастрофи. Упродовж шести місяців ми пройшли крізь одну революцію, одну війну та дві виборчі кампанії, і тому реалізувати реформи в Україні не так просто», — зауважив п. Яценюк.
Але попри це, продовжив він, український уряд робив те, що міг, для стабілізації, зокрема, фінансової ситуації в Україні. «Після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом ми негайно приступили до його імплементації. Ми прийняли два пакети заходів жорсткої економії, відновили співпрацю з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими міжнародними донорами, запустили довгоочікувані зміни в антикорупційному законодавстві, започаткували податкову реформу, зруйнували велику кількість корупційних схем в економіці, диверсифікували енергопостачання. Але ми потребуємо успіху в багатьох інших сферах», — наголосив урядовець.
Водночас, ключовими проблемами голова уряду назвав «вирішення ситуації безпеки в Україні та деескалацію військового конфлікту, який РФ розв’язала кілька місяців тому». Не менш важливими, за його словами, є також парламентські вибори та боротьба з корупцією, на що звертає увагу будь-який іноземний бізнес, зацікавлений у співпраці з Україною.
У підсумку Рада безпеки (РБ) ООН рекомендувала країнам всесвітньої організації збирати й аналізувати дані про поїздки підозрюваних в тероризмі, не порушуючи при цьому міжнародного права. Відповідна резолюція, спрямована на боротьбу з іноземними бойовиками, отримала підтримку всіх країн-членів РБ, у т. ч. РФ. У документі РБ засудила насильницький екстремізм, а також вимагала, щоб «усі іноземні бойовики-терористи склали зброю, припинили терористичні акти й участь у збройних конфліктах».
Резолюція закликала держави-члени «зміцнювати міжнародну, реґіональну та субреґіональну співпрацю», зокрема, на основі двосторонніх угод «із метою запобігання поїздок іноземних бойовиків-терористів». Члени РБ наполягли на тому, щоби заходи містили «ефективний прикордонний контроль і контроль за видачею документів, що посвідчують особу, і проїзних документів». Засідання РБ ООН проходило під головуванням Барака Обами, президента США. Усі країни, за винятком РФ і КНР, були представлені на зустрічі на рівні глав держав або уряду.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...