Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Ямайка змінює владу?

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Ямайка змінює владу?

Порша Сімпсон-Міллер, ново­обраний пре­м’єр-міністр Ямай­ки, оголосила, що хоче ввести в країні республіканське правління. У такому разі королева Єлизавета II перестане бути главою держави. Під час своєї інавґурації прем’єр-міністр заявила, що час уже остаточно розірвати зв’язки з британською монархією і Ямайці потрібен власний президент. Незабаром острівна країна відзначатиме 50-річчя незалежності від Великої Британії. До слова, онук Єлизавети II принц Гаррі цього року має відвідати Ямайку.

«Я люблю королеву, вона — дуже розумна та чудова леді, — сказала пані Сімпсон-Міллер після складення присяги прем’єр-міністра. — Зараз, коли ми відзначаємо наші досягнення як незалежної держави, потрібно завершити цей процес унезалежнення».

Букінґемський палац уже відреаґував на цю заяву, наголосивши, що «питання того, хто повинен бути главою держави на Ямайці, можуть вирішити лише уряд і народ цієї держави». Порша Сімпсон-Міллер обіймає посаду прем’єр-міністра вже вдруге. І вона — не перший лідер Ямайки, який обіцяє ввести в країні республіканське правління. У вересні 2003 року Пі-Джей Паттерсон, тодішній прем’єр країни, заявив, що ямайцям варто самим обирати власного президента й що монархію буде скасовано до 2007 року. Однак цей намір так і не було реалізовано.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...