Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

В ООН відбулася церемонія пам’яті 70-ї річниці депортації кримських татар

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

В ООН відбулася церемонія пам’яті 70-ї річниці депортації кримських татар

Юрій Сергеєв

Урочиста церемонія, присвячена 70-й річниці депортації кримських татар із Кримського півострова, пройшла 17 травня в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй (ООН). Участь у ній узяли активісти Кримськотатарського товариства США та Криму, постійні представники України й Польщі при ООН, артисти та громадські діячі.

На церемонії виступив Юрій Сергеєв, постійний представник України при ООН, котрий зазначив, що депортація кримських татар із Криму стала для всього світу символом нелюдяності тоталітарної влади. Дипломат заявив, що українська влада стурбована ситуацією в Криму — «залякуванням, обшуками та придушенням прав кримськотатарського населення, тим, що лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемільову заборонено в’їзд до Криму, тим, що заборонено церемонії в пам’ять про жертви депортації».
За його словами, після анексії Криму Російською Федерацією (РФ) більш ніж 7 тис. кримських татар було змушено залишити півострів «через тиск із боку окупантів». Представник України заявив, що нова українська влада виступає за солідарність між усіма українцями, але аґресори намагаються зруйнувати цю солідарність.
А наступного дня Євромайдан у Варшаві організував біля посольства РФ жалобне віче, присвячене 70-й річниці депортації кримських татар. Участь у ньому взяли українці, поляки, білоруси, представники кримських і казанських татар. На вшанування загиблих під час депортації кримських татар варшав’яни запалили біля російського посольства свічки пам’яті. Промовці говорили, що не покинуть кримських татар напризволяще в умовах російської окупації, що будуть і надалі проводити громадські акції на їх підтримку й, усупереч російській пропаганді, поширюватимуть у країнах Європейського Союзу правду про ситуацію в Криму.
Віче солідарності з кримськотатарським народом також відбулося біля посольства РФ у Ґданську. У Любліні та Кракові з нагоди 70-річчя депортації кримських татар місцеві польські активісти поширювали польськомовну газету Powrоt, присвячену трагічній історії багатостраждального народу. А 20 травня Євромайдан-Варшава пікетуватив посольство Франції, яка продовжує поставляти до Росії військові кораблі.
18 травня Мирослав Романов, учасник одиночного пікету в Санкт-Петербурзі, присвяченого річниці депортації кримських татар, зазнав легкого поранення ножем під час сутички з противником акції. «Близько 16:15 (за місцевим часом) біля станції метро «Гостиний Двір» виник конфлікт між учасником одиночного пікету та перехожим, котрий ударив його ножем. Травма – незначна: постраждалий відмовився не тільки від шпиталізації, а й від медичної допомоги. Нападника затримано, вирішується питання про притягнення його до відповідальності», — повідомив представник Головного управління Міністерства внутрішніх справ РФ по Петербургу та Ленінградській області.
Акція з кількох одиночних пікетів на Невському в Петербурзі була присвячена річниці депортації кримських татар. Її організатором встала група «Солідарність», постраждав її активіст, повідомила Наталія Цимбалова, координатор руху «Демократичний Петербург». «Молодикові років 30 не сподобався зміст одного з плакатів. Він ударив по плакату ножем і зачепив Мирослава, котрий його тримав. На місце приїжджала карета «швидкої допомоги», активіст вирушив у травмпункт самостійно», — розповіла вона.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply