Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Звільнився з посади високопоставлений чиновник у сфері безпеки

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Звільнився з посади високопоставлений чиновник у сфері безпеки

Після розгромної доповіді про напад на американське консульство в Бенґазі втратив посаду високопосадовець у галузі безпеки, а трьох його колег тимчасово усунуто від виконання обов’язків. Своє робоче крісло звільнив Ерік Босвелл, керівник служби дипломатичної безпеки, а трьох інших неназваних чиновників наразі відправили в адміністративну відпустку, повідомили в Державному департаменті.

Як писав «Міст», 11 вересня, під час нападу на Генеральне консульство Сполучених Штатів у Лівії, загинув американський посол у цій країні Крістофер Стівенс і троє інших чиновників диппредставництва. У внутрішньому звіті сказано, що загибель дипломатів була спричинена «вочевидь недостатніми» заходами безпеки. При цьому в доповіді не йдеться про дисциплінарне покарання окремих службовців.
«Рада з оцінки відповідальності визначила дії чотирьох службовців: трьох із Бюро дипломатичної безпеки та одного з Бюро в справах Близького Сходу, — зазначила в заяві Вікторія Нюланд, речниця Держдепу. – Держсекретар схвалила рішення Еріка Босвелла піти у відставку. Трьох інших осіб усунули від виконання поточних обов’язків».
Пан Стівенс помер, задихнувшись від диму. Після того, як озброєні чоловіки штурмували приміщення консульства, він залишився сам у забарикадованій будівлі. Через кілька днів після нападу С’юзан Райс, посол США при ООН, сказала, що напад, імовірно, був спровокований протестами проти антиісламського фільму. Однак пізніше дані розвідки дали підстави стверджувати, що ісламістські бойовики планували теракт заздалегідь. Зіштовхнувшись із навалою критики на свою адресу, п. Райс була змушена вийти з перегонів за право стати наступним державним секретарем.
У доповіді також вказано на «брак прозорості, належної реакції та лідерських рис» серед певних високопосадовців Державного департаменту. Однак автори документа не знайшли жодних «раціональних причин», аби вважати, що котрийсь конкретний чиновник порушив дисципліну чи «навмисно проігнорував» свої обов’язки. Вони також відзначили відсутність «безпосередніх, специфічних» розвідувальних даних щодо нападу 11 вересня та можливих загроз для консульства.
У дослідженні зазначено, що персонал американського консульства «діяв із відвагою й готовністю ризикувати своїм життям, щоби захистити колег у майже неможливій ситуації». Однак їм на заваді стали недостатні ресурси дипломатичної місії в Бенґазі, яка покладалася на озброєних, але «погано натренованих» місцевих охоронців, сказано в документі. У своєму листі до Конґресу Гіларі Клінтон заявила, що погоджується з усіма 29 рекомендаціями, викладеними в доповіді. Вона також назвала кілька кроків, які планує вжити держдеп, зокрема відправити сотні морських піхотинців охороняти закордонні дипломатичні місії та призначити посадовця в галузі безпеки, який опікуватиметься дипломатами, що служать на особливо небезпечних посадах. П. Клінтон додала, що Державний департамент попросить Конґрес про додаткове фінансування з метою поліпшення безпеки.
Бі-Бі-Сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...