Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 17, 2019

Зовнішня політика Обами та Ромні

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Зовнішня політика Обами та Ромні

«Як вплине результат президентських виборів у США на зовнішньополітичну сферу?» — запитує Джексон Діл, оглядач The Washington Post. І сам же відповідає: «Імовірно, від цього залежатиме, чи здійснять Росія й США нові великі скорочення ядерного озброєння».

«Якщо Обаму буде переобрано, він постарається укласти з Путіним нову угоду про знач­не скорочення ядерної зброї», — пояснює оглядач. Із цією метою Обамі доведеться піти на компроміс у галузі ПРО США й НАТО. Ромні ж, навпаки, висловлював різкий протест проти договору СНО-3, а тепер обіцяє збільшити витрати на ПРО. «Вибір — чіткий: менше ядерних зарядів або більше ПРО», — підсумовує автор.

В Афганістані — ключова відмінність: чи буде скорочений континґент США 2013 року? Й Обама, і Ромні обстоюють виведення військ у майбутньому, але Обама, імовірно, зменшить континґент уже 2013-го, усупереч рекомендаціям американських генералів, а Ромні до них прислухається.

Обама — проти постачання зброї сирійським повстанцям, Ромні — за. Якщо говорити про Іран, то «Обама, вірогідно, застосує силу лише тоді, коли Іран спробує сконструювати атомну бомбу, а удар Ромні буде спровокований, можливо, тільки тим чинником, що Іран близький до створення всіх засобів для отримання ядерної зброї», — пише автор публікації, підкреслюючи, що Іран уже впритул підійшов до цієї межі. Обама марно домагався створення палестинської держави й у разі переобрання зробить другу спробу, вважає автор. Ромні, навпаки, дав зрозуміти, що палестинська держава для нього — питання другорядне.

 Washington Post

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...