Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Життя, як у зоопарку

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Життя, як у зоопарку

«Якщо пригадати, Барак Обама 2008 року був обраний на пост президента США завдяки харизмі й обіцянкам знач­них змін. Але це — тільки частина правди, — пише газета Die Welt. — У боротьбі за Білий дім тоді ще перемогли: жінка, що була поруч із ним, і, не в останню чергу, дві доньки подружжя. Щоправда, Мішель Обама тимчасово втратила прихильність аудиторії через уявну аґресивність до «білої Америки». Саме тому їй, юристові з гарвардським дипломом, у вирішальній фазі виборчої кампанії придумали інший, більш домашній і неполітичний імідж. Але Малія й Саша, яким тоді було десять і сім років, зачарували всю країну, незалежно від партійних розбіжностей».

За злою іронією долі саме доньки Обами заплатили найвищу ціну за те, що їхній батько — президент. «Із в’їздом у Білий дім закінчується майже все приватне життя», — пише автор статті. Імовірно, Мішель Обама передчувала, що їм доведеться витримати, зазначає він. Тому після перемоги на виборах у листопаді 2008-го вона постановила попросити чоловіка після інавґурації в січні спочатку самому переїхати в Білий дім. А вона «хотіла до кінця шкільного року залишитися разом із доньками в Чикаґо, періодично приїжджаючи у Вашинґтон і доручаючи дітей матері — Меріан Робінсон».

«Уявлення про президентську родину, яка живе окремо, виявилося наївним і відірваним від реальності», — коментує автор і зауважує, що така ситуація призвела би до чуток про розвал шлюбу, та й технічно була би неможливою через високі вимоги безпеки. «Сталося інакше, — зазначає журналіст. — Меріан Робінсон 23 січня 2009-го в’їхала в Білий дім разом із родиною Барака Обами й дотепер доглядає дітей».

«Улітку за гарної погоди доводиться забороняти дітям гратися в саду, тому що Білим домом, чимало приміщень якого відкрито для відвідин, саме тоді ходить дуже багато туристичних груп», — розповідає журналіст. «Мішель Обамі не подобається, що її дівчаток фотографують на мобільні телефони. Але який сенс від такого гігантського житла, якщо дітям бракує руху, а вільного простору менше, ніж у чотирикімнатній квартирі, де родина Обам жила до виборів?» — констатує автор і розповідає, що якраз за чотири роки до виборів сім’я пана Обами придбала в Чикаґо будинок і планувала іноді їздити туди на вихідні відпочити. Проте перший же візит виявився невдалим, оскільки «родина президента ніколи не може відпочити без охорони».

«Будь-яку страву повинна перевірити спецслужба. Тому в Чикаґо поїхали шеф-кухар і флотські стюарди, не кажучи вже про службу охорони. Будинок не був розрахований на таку команду», — пояснює автор. «Поїздка, улаштована, щоби повернути собі особистий простір, не принесла нічого, крім тісняви й стресу». Барак Обама, за словами журналіста, «намагається організовувати не більше ніж дві вечірні зустрічі на тиждень, бо в інші дні він хоче вечеряти з дружиною й, особливо, із доньками. Змінити щось іще — не в його владі».

Die Welt

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...