Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Зброя для українців

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

Зброя для українців
Джон Гербст

Джон Гербст

Джон Гербст, посол США в Україні (2003-2006), упевнений, що Вашингтон ухвалить рішення про постачання зброї Україні вже цього року. «Ми маємо зупинити аґресію Путіна тут, в Україні. Не думаю, що президент США це розуміє. Мені здається, що він — недалекоглядний, не бачить глибини проблеми й тому досі не вирішив питання про поставку озброєння в Україну», — сказав дипломат.

Водночас дипломат зазначив, що американський політикум бачить, що справа стосується життєво важливих інтересів США. На думку п. Гербста, постачання зброї Києву може зменшити ймовірність нової атаки з боку Москви. «Путін постане перед складним вибором: або він припинить аґресію в Україні, або в нього виникнуть дуже серйозні проблеми вдома. Це — той вибір, який Захід має нав’язати Росії», — додав він.
Надання Україні летальної зброї стабілізує ситуацію в ній і не буде провокацією проти Росії, запевняє Веслі Кларк, генерал армії США у відставці, колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі. За його словами, США повинні негайно надати Україні летальне озброєння для захисту від агресора.
Крім того, генерал у відставці не згоден із твердженням, що українські військові не впораються з новою зброєю. «Ми маємо справу з українськими військовими, а не іракськими збройними силами. Українці — освічені, добре розуміються на техніці, мають досвідчених лідерів. До того ж вони мають гарну мотивацію. Ми не мусимо їх учити базових речей і казати: «А тепер візьміть і запишіть усе, що почули». Так, український військово-промисловий комплекс за кілька годин не зможе навчитися випускати Javelin. Але я певен, що солдати на передовій можуть стріляти з Javelin, пройшови мінімальне тренування. Це стосується й інших військових систем США», — заявив генерал. Також він вважає, що у військовому плані Україні потрібно допомагати комплексно. Військовик нагадав про арабсько-ізраїльську війну 1973 року на Йом-Кіпур, коли Вашинґтон оперативно надав Тель-Авіву зброю, що кардинально змінило перебіг війни.
Тим не менш, наразі Барак Обама згоден на все, крім зброї. Президент США ухвалив рішення щодо наповнення відповідного державного фонду США, згідно зі законом про іноземну допомогу, для виділення коштів Україні за кредитними гарантіями. У меморандумі Білого дому зазначається про переказ близько 7 млн USD на рахунки фонду економічної підтримки непередбачуваних операцій за кордоном. З цією метою виділяється 979 млн USD з фонду міжнародного контролю над наркотиками і правопорядком, 5 млн USD – із коштів іноземного військового фінансування, і 176 млн USD – із рахунків програми з нерозповсюдження, антитероризму, заходів із розмінування і супутніх програм.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply