Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Запустили ракету, над якою працювали українці

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Запустили ракету, над якою працювали українці

У Сполучених Штатах успішно запущено нову ракету-носія «Антарес» для доставки вантажів на міжнародну космічну станцію, створену американською компанією Orbital Science Corp. у межах міжнародної кооперації за участю України. Інформацію про це підтвердили в Державному конструкторському бюро (КБ) «Південне» (Дніпропетровськ), яке було задіяне у створенні ракети. За даними КБ «Південне», удалий пуск «Антареса» був здійснений 22 квітня із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія).

Українські фахівці брали участь і у створенні ракети (спроектували та виготовили один зі щаблів ракети), і в самому запуску. Вони «у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності». «Завдання пуску виконано повністю», — заявили у КБ «Південне».
Раніше в Дніпропетровську Олександр Дегтярьов, генеральний директор КБ, повідомив, що ракета-носій «Антарес» з’явилася у зв’язку з необхідністю замінити американську ракету «Дельта-2». За словами посадовця, Американська аерокосмічна агенція шукала носіїв, які би могли виконувати місію «шатлів» — забезпечувати регулярне сполучення з орбітальною станцією та доправляти туди вантажі. НАСА виділила на розробку два гранти, один із яких отримала компанія Orbital, котра й залучила до співпраці українське КБ «Південне».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply