Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Замість веж-близнюків — хмарочос

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Замість веж-близнюків — хмарочос

На місці зруйнованих унаслідок теракту 9/11 веж-близнюків у Нью-Йорку збудували новий стоповерховий хмарочос. Ще чотири поверхи — і він стане найвищою будівлею Великого Яблука, перевершивши знаменитий Empire State Building. Як очікується, споруду буде завершено впродовж кількох тижнів, а відкриття заплановане на весну 2013 року.

Новий Всесвітній торговий центр (його охрестили Вежею Свободи, або One World Trade Center) має стати третім за висотою хмарочосом у світі. Його висота становитиме 541 м над рівнем вулиці (висота Empire State Building — 443,2 м до верхівки шпиля).

Цікаво, що з 93-го по 100-й поверхи хмарочоса було збудовано всього за один тиждень. Річ у тому, що шістьох поверхів насправді не існує: номери були пропущені, аби компенсувати масивний фундамент будівлі, а також механічне обладнання, яке займає чималий простір. Багато уваги при будівництві було приділено й питанню безпеки: так, фундамент споруди укріплено сталевими балками, а кілька перших поверхів (57 м) — закрито бетоном. Аби ця частина будівлі не нагадувала бункера, при оздобленні фасаду на цьому рівні використали скляні елементи-призми. До нового комплексу також входитиме меморіал і музей, присвячені жертвам терактів 11 вересня.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply