Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 13, 2018

Закрили п’ять почесних консульств РФ

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Закрили п’ять почесних консульств РФ
Вільям Стівенс

Вільям Стівенс

Державний департамент прийняв рішення закрити п’ять із шести почесних консульств Російської Федерації (РФ), що діяли на території Сполучених Штатів. Акредитації відкликані у почесних консулів у Каліфорнії, Юті, Міннесоті, Флориді та Пуерто-Рико. Російські консульства отримали електронною поштою з Держдепартаменту стисле повідомлення про те, що рішення про їхнє закриття вже прийняте.
Почесний консул не перебуває на державній службі, але виконує консульські функції за дорученням і за згодою країни, яку він представляє. Почесними консулами можуть бути як громадяни країни, яку вони представляють, так і громадяни країни перебування чи третіх країн. Почесними консулами зазвичай стають представники бізнес-спільноти, які не перебувають на держслужбі та не займають виборних посад.
Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ, звісно, звинуватило американські спецслужби в безперервних провокаціях проти працівників російських дипломатичних представництв, причому не тільки в США. Про це заявила Марія Захарова, офіційний представник МЗС РФ. Вона наголосила, що рішенням із відкликання акредитації у п’яти почесних консулів РФ у США адміністрація президента Обами «продовжує лінію на згортання зв’язків із нашою країною».
«Американська влада вкотре наочно продемонструвала справжнє ставлення до розвитку контактів між людьми, налагодженням яких якраз і займалися почесні консули, поряд із наданням допомоги росіянам, котрі відвідують США. Все це виявилося Вашинґтону не до вподоби. Варто нагадати, що ще 2013 року там заблокували ознайомчі поїздки американців до РФ за лінією Росспівпраці, розгорнувши кампанію наклепу в медіа та залякавши потенційних учасників допитами в ФБР», — заявила дипломат. Також вона висловила сподівання, що «рано чи пізно у Вашинґтоні візьме гору здоровий глузд, і почесні консули зможуть повернутися до своєї корисної та дуже затребуваної діяльності».
Своєю чергою, Вільям Стівенс, прес-секретар посольства США в РФ повідомив, що почесні консульства Росії були закриті у відповідь на втручання Москви в американську дипломатичну діяльність. «Цю дію було прийнято у відповідь на триваюче російське втручання в нашу дипломатичну консульську діяльність у РФ, в т. ч. й широкий утиск нашого персоналу», — сказав дипломат. Як дипломатичне втручання п. Стівенс розцінив закриття Американського центру в Москві і 28 його філій у всій Росії.

Євген Клен

А в той час
Україна та США продовжать реалізовувати спільні проекти у сфері виробництва сучасного озброєння та поглиблювати співпрацю у сфері безпеки. Це питання обговорювалося на зустрічі представників державного концерну «Укроборонпром» із американською делегацією. «Американська сторона готова сприяти процесам розвитку України та сподівається на її успіх», — наголосив Френк Роуз, заступник державного секретаря США, додавши, що Сполучені Штати відзначають якісні позитивні зміни в роботі «Укроборонпрому».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...