Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Законопроект про розширення НАТО

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Законопроект  про розширення НАТО

У Конґресі 9 березня було представлено законопроект про розширення НАТО, призначення якого — прискорити приєднання до Альянсу таких країн, як Боснія та Герцеговина, Македонія, Чорногорія, а також Грузія. Його автор — відомий сенатор-республіканець від штату Індіана Річард Лугар. У законопроекті констатується, що США продовжують підтримувати політику відкритих дверей стосовно прийому до НАТО нових держав. Документ закликає президента Обаму представити чітку дорожню карту для вступу в Північно-Атлантичний альянс зазначених держав на саміті в Чикаґо в травні ц. р.

На відміну від Македонії, Чорногорії Боснії та Герцеговини, Грузії так і не було надано План дій для членства в Альянсі. Як зазначили в апараті п. Лугара, законопроект також заохочує подальші зусилля з розвитку партнерства з Україною й оперативної сумісності (з її військами). «Розширення НАТО було ключовим елементом, що сприяє зміцненню стабільності й запровадження політичних реформ у нових демократіях Центральної та Східної Європи, а також на Балканах, — заявив сенатор. — Перспективи членства в НАТО не тільки зміцнили реґіональну безпеку, а й допомагають країнам ставати близькими партнерами США у сфері економіки та національної безпеки».

Згідно з текстом законопроекту, окремий розділ присвячено ядерним силам США в Європі. У ньому, зокрема, проголошується, що союзники по НАТО мають розширити систему стримування з метою боротьби із цілою низкою загроз у XXI ст., у тому числі за допомогою розробки протиракетної оборони. «На майбутніх перемовинах, — сказано в ньому, — необхідно переконати Російську Федерацію посилити прозорість у питаннях нестратеґічних ядерних озброєнь у Європі й відвести ці озброєння подалі від територій країн — членів НАТО». Річард Лугар висловив сподівання, що його законопроект отримає схвалення сенату ще до травневого саміту НАТО в Чикаґо.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...