Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

«Вимкнення» уряду з’їло 24 мільярди

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

«Вимкнення» уряду з’їло 24 мільярди

Сенат Конґресу США 17 жовтня ц. р. схвалив законопроект про підвищення стелі держборгу та відновлення фінансування уряду. Прийняття закону підтримав 81 сенатор, проти було 18. Слідом за сенатом за цей законопроект проголосувала палата представників. Отже, бюджетний компроміс підтримали 285 депутатів Конґресу, у тому числі всі 200 демократів, проти висловилося 144 особи, усі вони – республіканці.

Джон Бейнер, спікер палати представників, раніше закликав республіканську більшість піти на компроміс, але його підтримала лише меншість республіканців. «Ми добре билися, просто не перемогли», — визнав п. Бейнер. Схвалений законопроект став результатом компромісних домовленостей між демократами та республіканцями в сенаті.
Білий дім раніше сигналізував про те, що президент Обама підпише цей законопроект у разі його проходження через обидві палати в Конґресі. Після цього закон набуде чинності. Причиною нинішньої кризи були розбіжності з приводу реформи охорони здоров’я — однієї з найважливіших ініціатив Барака Обами. Республіканці відмовилися затверджувати бюджет без пунктів про її скасування або перенесення термінів набуття чинності. Республіканці пропонують власну стратегію: не підвищуючи стелі держборгу, скорочувати витрати. Однак перед загрозою дефолту їм довелося піти на поступки.
Передбачається, що представники обох палат проведуть перемовини з фінансових реформ і доповідатимуть Конґресу про результати до 13 грудня. Попри досягнення короткотермінового бюджетного компромісу з демократами республіканці й далі домагатимуться скасування реформи охорони здоров’я, ініційованої президентом, заявив Мітч Мак-Коннелл, лідер республіканської меншості в сенаті. «Республіканська партія залишається прихильницею ідеї скасування цього жахливого закону. Але сьогодні ми повинні відновити роботу уряду й запобігти дефолту», — наголосив п. Мак-Коннелл.
Звернімо увагу на те, що суть політичної кризи в США полягає в тому, що контрольована республіканцями палата представників відмовилася приймати бюджет без пункту про скасування або відкладення реалізації реформи охорони здоров’я — однієї з найважливіших ініціатив Барака Обами. Через це 1 жовтня зупинилося фінансування держустанов. Конґрес також не підвищив ліміту позик, що становить тепер 16,7 трлн USD. Якщо би його не підвищили до 17 жовтня, США зазнали би дефолту.
Президент Обама підписав схвалений Конґресом законопроект, що передбачає тимчасове відновлення фінансування держустанов і підвищення ліміту держборгу. Закон передбачає фінансування держустанов до 15 січня 2014 року й розширення ліміту на позики до 7 лютого. Крім того, представники обох палат Конґресу мають провести перемовини з фінансування й оголосити про результати до 13 грудня ц. р.
Тим часом, медіа повідомляють цікаві подробиці засідання Конґресу, що супроводжувалося скандалом. За даними агенції Associated Press, перед оголошенням підсумків голосування щодо бюджетної кризи стенографістка палати представників повелася неадекватно — виглядало так, наче жінка збожеволіла. Стенографістка з великим стажем роботи в Конґресі зійшла на трибуну й почала голосно вигукувати дивні фрази у вимкнений мікрофон. За словами очевидців, вона говорила про диявола, про розкол палати на дві частини й про те, що країна була заснована масонами — противниками Бога. Зрештою охорона вивела порушницю спокою зі зали під її викрики: «Слава Господові Ісусу Христу!»
Утім, інцидент не завадив голосуванню, що почалося одразу ж після цієї події. Досягнута сенатом домовленість не вимагає серйозних поступок із боку демократів і адміністрації, у тому числі за програмою Obamacare. Республіканці домоглися перегляду лише одного з положень цього закону — про видачу державних субсидій на отримання медичного страхування.
За попередніми оцінками, «вимкнення» уряду США з 1 жовтня коштувало економіці країни 24 млрд USD. Такі дані було надано рейтинґовою агенцією Standard&Poor’s. За цією оцінкою, темпи економічного зростання за цей період знизилися на 0,6 %.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply