Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

Викриття соратників Трампа у зв’язках із РФ змусили його змінити свої плани

Автор:

|

Березень 09, 2017

|

Рубрика:

Викриття соратників Трампа у зв’язках із РФ змусили його змінити свої плани

Джефф Сешнс

Скандали навколо контактів оточення господаря Овального кабінету з агентами Кремля не вщухають.

«Обумовлено хвилею»
4 березня інформаційна агенція The Associated Press повідомила з посиланням на представників адміністрації президента Трампа та західних дипломатів, що він «може тимчасово відкласти роботу над домовленостями з Російською Федерацією (РФ) по боротьбі з терористичною організацією «Ісламська держава». А також пояснила, що йдеться про щонайменше тимчасове відкладення угоди», бо це «обумовлено новою хвилею звинувачень на адресу оточення п. Трампа щодо зв’язків із Москвою».
Водночас, у The Associated Press не виключають, що на рішення президента міг вплинути і наростаючий вплив групи з його оточення, яка зберігає критичне ставлення до Росії. За даними агенції, йдеться про Джеймса Меттіса, главу Пентаґону та Герберта Макмастера, нового радника з питань безпеки.
Та й дипломати західних країн у бесідах із Дональдом Трампом зауважили, що «угода з Росією несе великі ризики» для нього. А один із чиновників адміністрації президента запевнив, що «він і його радники поки що перебувають на початковій стадії обговорення підходів до зовнішньої політики США стосовно Москви».
Натомість у часописі The Wall Street Journal дійшли висновку, що «адміністрація президента Трампа посилила політику щодо Росії». У виданні нагадали, що «перемога Дональда Трампа на виборах була зустрінута в РФ зі захопленням і з трепетом в Європі за його публічних виступів і заяв на адресу Путіна», однак вважають, що шість тижнів початку президентства Трампа показали протилежне емоційне спрямування: «зокрема, він призначив ряд радників, котрі є прихильниками жорсткої лінії стосовно Кремля», яка навіть «була зустрінута оплесками в Європі та викликала тривогу в Москві».
Утім, водночас, WSJ наголошує, що «й зараз справжні наміри республіканця важко розгадати». Тим часом київський політичний оглядач Іван Яковина пояснив «посилення політики щодо Росії» так: «Адміністрація президента Трампа намагається приглушити скандал, пов’язаний із контактами його помічників і російської розвідки під час передвиборчої кампанії 2016 року».
«Трампу зараз непросто. Білий дім оголосив, що, за даними ФБР, всі розмови про такі контакти — це «сон рябої кобили». Журналісти, звісно, тут же побігли в ФБР, щоб отримати підтвердження цих даних. Але у відомстві їм відповіли, що поки що ніяк не можуть коментувати історію про контакти п. Трампа з Росією, а ремарки Білого дому щодо «рябої кобили» й її «сну» — це саме його ремарки, а зовсім не фебеерівські, — конкретизував експерт. — Зважаючи на ту обставину, що Дональд Трамп і його підлеглі постійно брешуть, цілком можливо, що контакти з російською розвідкою у них усе ж були. А якщо це так, то підстави для імпічменту президента будуть цілком вагомими, і відповідний процес, мабуть, почнеться».

«Полювання на відьом»
Що ж це за контакти, які здатні призвести до імпічменту? 1 березня ц. р. часопис The Washington Post повідомив, посилаючись на свої джерела, що в липні й вересні 2016-го Джефф Сешнс, соратник п. Трампа, котрий був тоді ще сенатором, зустрічався з Сергієм Кісляком, послом РФ у США, але під час затвердження його кандидатури на посаду міністра юстиції запевняв, що не мав жодних контактів із росіянами.
Джефф Сеншс відреагував на це повідомлення заявою, що він «ніколи не зустрічався з жодним російським посадовцем для обговорення питань (передвиборчої. — Ред.) кампанії» й назвав закиди щодо нього «фальшивими». Але навіть Дональд Трамп, запевнивши, що «Джеф Сешнс — чесна людина» й «не сказав нічого неправильного», додав: «Він міг донести свою позицію точніше, але це явно не було навмисно».
Натомість у Конґресі демократи закликали його подати в відставку, а республіканці — самоусунутися від «російського» розслідування справ, пов’язаних із можливим втручанням Кремля у кампанію з виборів президента США. Відтак, п. Сешнс змушений був заявити: «Я беру самовідвід у справах, пов’язаним із виборчою кампанією Дональда Трампа».
Президент США назвав закиди на адресу п. Сешнса полювання на відьом, але так вважають у Вашинґтоні далеко не всі. Приміром, Майкл Краулі, оглядач часопису Politico, написав із приводу зустрічей майбутнього генерального прокурора з посланцем Москви статтю «Російський посол Сергій Кісляк — найнебезпечніший дипломат у Вашинґтоні», що хоч той «залишається не надто публічною фігурою — він, в основному, сторониться телевізійних виступів, рідко балакає з американськими журналістами і не пише в Twitter, але зараз йому не уникнути уваги».
Майкл Краулі пояснив, що той «став найнебезпечнішим дипломатом Вашинґтона» тому, що «один високопоставлений чиновник п. Трампа вже пішов у відставку, а інший опинився в скрутному становищі через розмови з російським послом». «Перший радник Трампа з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку минулого місяця, після того, як він надав неточну інформацію чиновникам Білого дому, в т. ч. віце-президенту Пенсу, і ФБР про свої контакти з р. Кисляком в грудні 2016-го. Відтак, п. Сешнс самоусунувся від розслідування російських гакерських атак та іншого втручання в президентські вибори на користь кандидата Трампа, після звинувачень у тому, що він не повідомив про зустрічі з російським послом у липні і вересні минулого року, коли був радником передвиборчої кампанії мільярдера», — пояснив журналіст.
«На думку декотрих американських чиновників, п. Кисляк не просто завзятий захисник закордонної політики РФ. Дмитро Пєсков, прес-секретар Кремля, назвав «фальшивими новинами» повідомлення CNN, яке цитувало анонімних офіційних осіб США, котрі стверджували, що п. Кисляк є офіцером розвідки, котрий набирає шпигунів і керує ними», — наголосив п. Краулі.

«Спрогнозувати важко»
Своєю чергою, Міодраг Шоріч, кореспондент німецької телерадіокорпорації Deutsche Welle у Вашинґтоні, зауважив: «Із РФ американському президентові Дональду Трампу якось не щастить. Свого радника з питань національної безпеки Флінна він втратив через те, що той намагався приховати від громадськості факт перемовин із російським послом. Те ж саме демократи та ліволіберальні медіа тепер закидають міністрові юстиції та генпрокурору країни Сешнсу та вимагають його відставки».
«До цього не дійде: президент і надалі стоїть на боці свого міністра юстиції. Поки це так і поки Конґрес не запускає процедуру позбавлення міністра його повноважень, п. Сешнс міцно тримається у своєму кріслі. Однак уся дискусія навколо впливу РФ на вибори президента США шкодить республіканцям. Вона створює враження, що Дональд Трамп уже довший час підтримує таємні контакти з Кремлем. Крім цього, вона дає підстави припускати, що він скористався допомогою Путіна, аби перемогти на виборах президента», вважає журналіст.
«Уже сама підозра в тому, що Москва, можливо, вплинула на американські вибори, надає гіркого присмаку перемозі республіканців. Тож не дивно, що опозиційні демократи постійно підігрівають дискусію щодо реальної чи лише уявної зміни п. Трампом політики Вашинґтона щодо РФ. Завдяки цьому саме вони, а не повідомлення президента у Twitter, лягають в основу новин. Демократи — в нападі, а президент Трамп — у захисті», — пояснив п. Шоріч.
Кореспондент Deutsche Welle також зауважив: «Після оприлюднення закидів у бік п. Сешнса республіканці починають відвертатися від міністра. Він був змушений пообіцяти триматися подалі від усіх розслідувань спецслужб щодо зв’язків послідовників п. Трампа з РФ».
«Це — політична перемога демократів. Та чи довго вона протримається? Зараз спрогнозувати це важко. Демократи ходять по дуже тонкій кризі. Якщо Росія справді впливала на результати виборів, то це вартує всіх зусиль, яких тільки можуть докласти в опозиційній партії», — констатував він.
Водночас, журналіст не виключає й таке: «Якщо ж закиди на адресу п. Сешнса виявляться порожніми, то цей політичний спектакль може вилізти демократам боком. Адже зрозуміло одне: для гірника в Кентуккі, фермера в Айові чи таксиста у Нью-Йорку важливіші інші речі. Вони хочуть доступного медичного страхування. Вони очікують, що парламентарії зменшать податковий тягар, який на них лежить. Вони хочуть кращих доріг, швидшого Інтернету, чистішого довкілля. Витрачати мільйони платників податків на показові бої політиків у Вашинґтоні — цього більшість американців не розуміє».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...